Banky na Wall Street jmenují své nejlepší světové akcie pro druhé pololetí

První pololetí bylo pro investory nezapomenutelné – a ne v dobrém slova smyslu, protože brutální výprodej zasáhl globální akciové trhy a srazil hlavní indexy na nová minima.

Index S&P 500 zažil nejhorší první pololetí od roku 1970, zatímco pokles indexu Nasdaq Composite o 28,9 % za prvních šest měsíců odsoudil tento index hluboko do medvědího trhu. Také index MSCI World zaznamenal nejhorší začátek roku v historii.

Naděje na oddech v druhé polovině roku se zdají být mizivé, protože pozorovatelé trhu očekávají pokračující volatilitu v souvislosti s rostoucími obavami z recese, která se očekává v rámci agresivního cyklu zvyšování úrokových sazeb. Podle údajů Federálního rezervního systému, který sleduje hospodářský růst, se americká ekonomika již pravděpodobně dostala do technické recese.

Jak by se tedy měli akcioví investoři v takovém prostředí umístit? CNBC Pro prochází výzkumy na Wall Street a zjišťuje, co říkají analytici.

Zdroj: Bloomberg

Bank of America
V poznámce, v níž Bank of America uvádí některé ze svých „nejlepších“ globálních nápadů pro třetí čtvrtletí, jmenuje několik akcií, u nichž její analytici očekávají, že „výrazně překonají“ své protějšky nejvíce.

Jedním z jejích hlavních tipů je Airbus, který je podle banky „klíčovým příjemcem“ „silného poptávkového prostředí ve střednědobém horizontu“. Společnost má solidní rozvahu a očekává se, že její tržby a marže porostou, uvedl analytik Bank of America Eric Lopez v poznámce z 1. července. Lopez rovněž vidí „pozitivní výhled“ pro divize Airbus Defence and Space a Helicopter.

Banka stanovila cílovou cenu 179 eur (186,50 USD), přičemž v pátek uzavřela na hodnotě přibližně 95 eur, což představuje potenciální růst o 88,4 %.

Na seznamu banky je také nizozemský výrobce polovodičových zařízení ASML. Bank of America se domnívá, že společnost zaznamená „vynikající růst“ ve srovnání s konkurenčními společnostmi. Označila ASML za „defenzivní jméno v nejistých časech“ a očekává, že společnost zvýší svůj výhled na období 2025-2030.

Zdroj: Getty Images

Akcie společnosti uzavíraly 1. července na hodnotě přibližně 431 eur, což znamená potenciální růst o 70,1 % oproti cílové ceně 733 eur, kterou banka pro akcie stanovila.

Bank of America se líbí také německý průmyslový gigant Siemens, který popisuje jako „odolný podnik, za který se vyplatí zaplatit“. Společnost má podle banky také solidní a rozšiřující se softwarové portfolio.

„Siemens byl jedinou společností v našem pokrytí, která ve druhém čtvrtletí překonala & zvýšila tržby a také dosáhla lepšího volného peněžního toku,“ dodal Lopez.

Banka přisoudila akciím cílovou cenu 175 eur, což znamená potenciální nárůst o 82,3 % oproti páteční zavírací ceně 96 eur.

Další akcií, kterou si Bank of America oblíbila, je nízkonákladový dopravce Ryanair. Domnívá se, že díky nižším jednotkovým nákladům a vynikajícím maržím má Ryanair nejlepší předpoklady k tomu, aby odolal rostoucím nákladům.

Zdroj: Getty Images

Bank of America rovněž vidí potenciál pro „silný růst a zvýšení tržního podílu“ společnosti ve střednědobém horizontu.

Cílová cena akcií banky je 17 eur. Akcie dopravce uzavíraly 1. července na 11,5 EUR, což představuje potenciální nárůst o 47,8 %.

Deutsche Bank
Technologický sektor byl v letošním roce jedním z nejhůře postižených sektorů, ale Deutsche Bank má stále pozitivní názor na několik akcií v tomto sektoru.

Jedním z nejlepších tipů banky, uvedených v poznámce z 1. července, je telekomunikační gigant T-Mobile, který má podle banky „nejlepší víceletý růstový příběh“ v sektoru. Podle Deutsche Bank se očekává, že společnost bude v příštích pěti letech zvyšovat svůj volný peněžní tok na akcii složeným tempem 31 %.

Banka stanovila cílovou cenu pro akcie na 185 USD, což představuje implikovaný růst o 37,5 %.

Na seznamu Deutsche se objevují také akcie čipové společnosti Broadcom, které banka označuje za „bezpečný přístav“ v současné „makro bouři“.

„Domníváme se, že kombinace Broadcomu, který nabízí infrastrukturní, kritické polovodičové a softwarové produkty s relativně minimální expozicí zaměřenou na spotřebitele, nabízí žádoucí stabilitu v prostředí rostoucí volatility makro/pololekárenského sektoru a atraktivní investici pro ty, kteří si cení dlouhodobých výnosů,“ uvedl 1. července analytik Deutsche Josh Ray.

Cílová cena 700 USD pro akcie banky představuje potenciální růst o 44,1 %.

Mezi další technologické akcie, které se dostaly na seznam Deutsche, patří Amazon, Uber Technologies a KLA Corp.

JPMorgan Chase
Společnost JPMorgan si vybrala několik akcií, které podle ní představují „návrat čínského internetu“.

Čínský technologický sektor byl zasažen ochromujícími regulačními zásahy, ale od března, kdy zřejmě dosáhl svého dna, zažívá výrazné oživení.

V poznámce k asijské akciové strategii z 29. června banka za svůj pozitivní výhled označila „vrcholící“ domácí regulační riziko, zlepšující se vztahy mezi Čínou a USA a „nízkou pravděpodobnost“ sekundárních sankčních rizik USA vůči Číně.

Mezi její vybrané tituly s nákupním hodnocením v této oblasti patří výrobci elektromobilů NIO a společnost BYD podporovaná Warrenem Buffettem. V pátek společnost NIO oznámila rekordní prodeje elektromobilů, když v červnu dodala téměř 13 000 vozidel, což je o 60 % více než před rokem. Společnost BYD sice ještě nezveřejnila údaje o červnových prodejích, ale v květnu se její prodeje více než zdvojnásobily, protože posílila svou pozici jednoho ze tří největších výrobců automobilů v Číně.

Mezi další akcie, které se dostaly na seznam „Návrat čínského internetu“ sestavený společností JPMorgan, patří Meituan, Pinduoduo, Alibaba a Tencent.