Společnost Amazon posiluje stravovací služby dohodou s Grubhubem

Společnost Amazon (AMZN), gigant v oblasti elektronického obchodu, se rozhodla posílit svou nabídku potravin v rámci členského programu Prime a uzavřela dohodu o přidání služby Grubhub do svého balíčku služeb Prime.

AMZN získá 2% podíl ve společnosti Grubhub, kterou vlastní nizozemská společnost Just Eat Takeaway.com N.V. (GB:JET). Deník Wall Street Journal uvádí, že Amazon by mohl svůj celkový podíl ve společnosti Grubhub zvýšit až na 15 % na základě dosažených výsledků.

Společnost Just Eat Takeaway.com bude pokračovat ve zkoumání možnosti úplného nebo částečného prodeje společnosti Grubhub. V dubnu nizozemská společnost potvrdila, že zvažuje úplný prodej Grubhubu. Tuto jednotku získala za 7,3 miliardy dolarů. Podle agentury Bloomberg je generální ředitel společnosti Just Eat Takeaway.com Jitse Groen pod obrovským tlakem, aby znovu nastartoval růst poté, co konkurenti ukousli společnosti podíl na trhu.

Zdroj: Shutterstock

Co je nového pro členy Prime?

Tato dohoda otevírá cestu členům služby Amazon Prime v USA k odpuštění poplatků za doručení ve vybraných restauracích Grubhub. Kromě toho bude Amazon nabízet předplatné členského programu Grubhub, díky němuž mohou členové využívat další slevy. Očekává se, že dohoda bude každoročně obnovována, pokud ji Amazon nebo Just Eat Takeaway.com nevypoví. Nová dohoda by měla posílit výhody v oblasti potravin, které společnost nabízí v rámci divize Whole Foods market.

Generální ředitel Grubhubu Adam DeWitt očekává, že dohoda s Amazonem přivede do členských programů společnosti nové zákazníky. Měla by také přinést více zakázek pro restaurace a řidiče. Nicméně se očekává, že v letošním roce bude mít neutrální dopad na zisk divize, ale v příštím roce zisk zvýší.

Názor Wall Street na Amazon

Ulice má o akciích pozitivní mínění, konsenzuální hodnocení „Strong Buy“ je založeno na 38 bodech „Buy“ a jednom „Hold“. Průměrná cílová cena společnosti Amazon ve výši 180,01 USD znamená 58,60% potenciál růstu oproti současné úrovni.

Zdroj: Shutterstock

Klíčový závěr pro investory

Očekává se, že přidání Grubhubu zvýší hodnotu ročního předplatného společnosti Amazon a umožní jí přilákat více předplatitelů. V důsledku toho bude společnost z dlouhodobého hlediska generovat vyšší příjmy z Prime.