Ethereum Merge dosáhlo dalšího milníku, cena ETH za týden stoupla o 19 %

Vývojáři platformy Ethereum dosáhli dalšího milníku v transformaci tohoto blockchainu z energeticky náročné metody konsensu proof-of-work (PoW) pro schvalování transakcí na ekologičtější metodu proof-of-stake (PoS). Přechod z PoW na PoS, nazvaný Ethereum Merge, byl úspěšně zaveden v druhé ze tří testovacích sítí.

Tím se připravuje půda pro konečné nasazení testnetu v létě tohoto roku a konečné plánované spuštění v reálném blockchainu Ethereum ještě letos. O Merge se široce hovoří jako o významném programovém řešení, které zmírní prakticky všechny výtky vznášené na adresu sítě Ethereum, včetně vysokých transakčních poplatků, nízké propustnosti, pomalých časů vypořádání ve srovnání s novějšími blockchainy a také přetížení sítě.

Nativní blockchainová kryptoměna Ethereum Ether (ETH) díky těmto zprávám neustále stoupá a na kryptoměnových burzách si za týden polepšila o více než 19 % na 1216 USD za minci. To je více než dvojnásobek 8% nárůstu Bitcoinu za stejné období.

Zdroj: Pixabay

Je nyní ten správný čas na nákup Etherea?

Nelze popřít, že blockchain Ethereum má největší počet vývojářských aplikací v kryptografickém prostoru. A navzdory současnému kryptografickému kolapsu Ethereum stále zpracovává většinu transakcí pro populární využití Web3, jako je obchodování s NFT a decentralizované finanční nabídky.

Kromě toho se nabídka etherea neustále posouvá směrem k deflační úrovni, protože z oběhu je stahováno stále více mincí ETH jako záměrná kompenzace nově ražených mincí. Od spuštění Ethereum Improvement Proposal (EIP)-1559 v srpnu 2021 bylo spáleno více než 2,51 milionu ETH, což podle serveru WatchTheBurn.com způsobilo čisté snížení nabídky o 56,34 %.

Ačkoli se nejedná o finanční radu a investoři by měli vždy znát svou toleranci k riziku a provádět vlastní průzkum, Ethereum je digitální aktivum nejvyšší úrovně, které se úspěšně dostane ze současné kryptozimy – nakonec. Investoři, kteří nevyužijí těchto současných nízkých vstupních bodů, by toho mohli v budoucnu litovat.