Kupujte SoFi, protože dokáže přečkat recesi lépe než její fintech konkurenti

Investoři se rozcházejí v názoru na ocenění fintechové společnosti SoFi, ale riziko blížící se recese vrhá na akcie společnosti SoFi nové světlo.

Společnost začínala s poskytováním půjček, ale od té doby rozšířila své služby o vkladové účty a investiční služby. V případě osobních půjček se může pochlubit průměrným skóre FICO dlužníka 746, což by mělo zajistit, že akcie budou „odolné vůči úvěrovým cyklům“, uvedl ve čtvrteční poznámce analytik Dan Dolev.

„Během finanční krize získali dlužníci se super prime ratingem (FICO 720+) během těchto dvou let významný podíl na celkovém objemu úvěrů,“ uvedl. „Dlužníci s nejlepšími úvěry získali během hospodářského poklesu nadměrný podíl objemu ve srovnání s dlužníky, kteří nejsou dlužníky s nejlepšími úvěry, a následně si udrželi zvýšený podíl, když došlo k oživení.“

Firma ve čtvrtek potvrdila nákupní doporučení pro akcie. Zároveň snížila cílovou cenu SoFi, aby zohlednila odlišnou metodiku oceňování a „rozumnější“ krátkodobý růst ze současných úrovní, uvedl Dolev.

Zdroj: Getty Images

„SOFI se nyní více podobá bance než čistému FinTechu, a proto nyní dosahujeme našeho ocenění na základě součtu dílčích vážených průměrných terminálních marží, což podle našeho názoru lépe odráží dlouhodobý maržový potenciál tří obchodních segmentů SOFI,“ uvedl.

Mizuho snížila cílovou cenu na 7 dolarů z 9 dolarů za akcii. To stále znamená nárůst o přibližně 18 % oproti uzavírací hodnotě akcií.

Dodal, že akcie těží z „toho nejlepšího z obou světů“. „Být bankou pomáhá udržet nízké náklady na financování … mít půvab značkového FinTech nové generace vytváří silný trychtýř pro nízké náklady na získání zákazníků a zákazníky s vysokou dlouhodobou hodnotou.“

Společnost Mizuho uvedla, že SoFi je ve srovnání s Visa, Mastercard, Block a PayPal výrazně zlevněná.