Proč akcie Intel od této chvíle porostou? Měli byste si na společnost vsadit?

Mezi nejvíce poráženými polovodičovými akciemi je Intel Corporation (NASDAQ:INTC) nejneoblíbenější. Akcie INTC se obchodují s poměrem ceny k zisku a násobkem ceny k prodejům, které se hodnotovým investorům budou zdát příliš dobré. Ve srovnání s tím jsou srovnatelné akcie společnosti Intel, mezi něž patří Advanced Micro Devices (NASDAQ:AMD) a Nvidia (NASDAQ:NVDA), relativně dražší.

Intel se obchoduje s několikaletým diskontem z dobrého důvodu. Od té doby, co společnost AMD přestavěla architekturu stolních procesorů, Intel ztratil svou cestu. Po každém dalším vydání od AMD se Intelu nepodařilo dohnat ztrátu. Koncem loňského roku Intel uvedl na trh procesor Alder Lake. Tato platforma podporuje rychlejší paměťovou architekturu DDR5. Podporuje také rychlejší linky PCIe, což spotřebitelům poskytuje vyšší výkon.

Prudká korekce na burze Nasdaq investory společnosti Intel vyděsila. Při těchto oceněních by Intel mohl od této chvíle prudce růst.

Zdroj: Shutterstock

Obrovský pozitivní katalyzátor

Intel původně plánoval uvedení na trh na začátku roku 2021, ale nakonec uvedení Arc odložil. Společnost potřebovala vlastní architekturu grafické karty, aby rozšířila svůj oslovitelný trh. Toto nedodržení plánu vyvolalo agresivní výprodej akcií.

Dne 19. června společnost Intel oficiálně uvedla Arc A380 na čínský trh za 595 USD, tj. 3 999 RMB. Intel Arc se bude muset přetaktovat na rychlost až 2 450 MHz. TDP, neboli energie potřebná k provozu grafického procesoru, je pouhých 92 wattů.

Společnost Intel hraje s tímto soft launchem na jistotu. Čína není pro Intel velkým trhem s GPU. Místo aby riskoval s uvedením na trh v Severní Americe, doladí v Číně marketing a ceny. Důležitější je, že čipový gigant získá zpětnou vazbu od kritických zákazníků. Odstraní případné chyby v softwaru ovladačů zařízení.

Intel by mohl v příštím roce rychle zvýšit svůj podíl na americkém trhu. Díky pozitivním recenzím budou velmi spokojení zákazníci jménem společnosti prodávat Intel Arc.

Zpoždění růstu výrobní kapacity

Aby se společnost Intel pojistila proti riziku invaze Číny na Tchaj-wan, chytře rozšiřuje svou výrobní geografii. Plánovala postavit velkou továrnu na výrobu čipů u města Columbus ve státě Ohio.

Společnost Intel uvedla, že zpoždění při schvalování zákona o čipech CHIPS zpozdí i plány společnosti Intel na výstavbu továrny. V lednu společnost Intel uvedla, že na výstavbu továrny vynaloží až 100 miliard dolarů. USD, přičemž se zavázala k počáteční investici ve výši 20 mld.

Intel musí získat finanční prostředky schválené Kongresem. Nemůže pokročit ve svém projektovém plánu, aniž by podstoupila další rizika. Například narušení dodavatelského řetězce přímo zvyšuje míru inflace. Spotřebitelé mají nižší disponibilní příjmy, což poškozuje poptávku po počítačových čipech. Centrální banka zvýšila sazby v boji proti inflaci, což by mohlo vést k recesi. To poškozuje prodej osobních počítačů. Společnost Intel nemůže zvýšit rizika poptávky bez vládní podpory, která snižuje její náklady.

Zdroj: Unsplash

Proč jsou akcie INTC vhodnou koupí

Společnost Intel má vynikající architekturu čipů pro osobní počítače. Prozatím může Intel využít svého pokroku tím, že prodá co nejvíce kusů Alder Lake před poklesem.

Aby rozšířil své produktové portfolio, otevře Intel Arc nový trh. Společnost Intel má rozpočet na reklamu a propagaci alternativy ke grafickým kartám Nvidia a AMD.

Trh s grafickými procesory se stále těší silné cenové síle. Společnost Intel potřebuje tento trh zaujmout, dokud hráči nadále utrácejí za své upgrady.