Akcie společnosti Rivian mají silný růstový potenciál, tvrdí analytici

Investoři společnosti Rivian (RIVN) nutně potřebovali nějaké dobré zprávy a ve středu se jich konečně dočkali. Problémový start-up vyrábějící elektrické nákladní automobily oznámil čísla o výrobě a dodávkách vozidel za 2. čtvrtletí a ta byla lepší, než se očekávalo.

Společnost uvedla, že v tomto čtvrtletí bylo dodáno 4 467 vozů a vyrobeno 4 401 vozů. Konsensus očekával, že dodávky dosáhnou 3 500 vozů.

Společnost Rivian také uvedla, že je na dobré cestě dosáhnout svého cíle 25 000 vyrobených kusů v roce 2022.

Silné výsledky příliš nepřekvapily analytika RBC Josepha Spaka, který se domnívá, že by měly „posílit důvěru investorů v cíle pro rok 2022“.

„Připomeňme si, že jsme v předpremiéře uvedli, že máme velkou důvěru v očekávání dodávek a myslíme si, že by mohlo dojít k růstu,“ uvedl analytik. „Naše práce RBC Elements™ ukázala, že výroba v závodě společnosti Rivian v Normalu IL se pravděpodobně zlepší, což se také stalo.“

Společnost Rivian se na začátku letošního roku potýkala s mnoha problémy, od nedostatku čipů až po překážky související s kovidem, přičemž došlo i k přeskupení linek vozidel. To vše ovlivnilo výrobu, ale také zhoršilo náladu investorů.

Zdroj: rivian.com

Investoři však byli zjevně rádi, že podnik i přes tyto potíže dokázal udržet svůj roční cíl produkce. To se odrazilo v 18% nárůstu ceny akcií během posledních dvou obchodních seancí.

Společnost Rivian letos zatím vyrobila 6 954 vozidel, což naznačuje, že do konce roku bude muset vyrobit ~18 000 vozidel, tj. ~687 vozidel týdně, aby splnila svůj cíl.

„Toho pravděpodobně dosáhneme dalším zlepšováním současné směny a přidáním druhé směny,“ říká Spak, „což se podle našeho názoru stane v srpnu.“

Za tímto účelem Spak potvrdil rating Outperform (tj. Buy) pro RIVN a cílovou cenu 77 USD. V případě dosažení cílové hodnoty by akcie RIVN mohly v příštích 12 měsících přinést ~143% výnos. (Chcete-li sledovat výsledky společnosti Spak, klikněte zde)

Ben Kallo ze společnosti Baird se domnívá, že výsledky by mohly naznačovat zásadní změnu ve společnosti Rivian, což odráží Spakův pozitivní názor.

Zdroj: Unsplash

„Společnost RIVN se při zahájení výroby potýkala s růstovými problémy,“ poznamenal analytik, „ale tato zpráva ukazuje krok správným směrem.“

Analytik se domnívá, že s tím, jak se příběh elektromobilů rozvíjí v celosvětovém měřítku, má Rivian „solidní příležitost vyzvat na souboj současnou dominanci společnosti Tesla“.

V souladu s tímto názorem na základní sílu společnosti RIVN hodnotí společnost Kallo akcie jako Outperform (tj. Buy) s cílovou cenou 67 USD, což znamená 12měsíční růst o ~112 %.

Při pohledu na konsenzuální rozdělení bylo v posledních třech měsících přiřazeno 8 kupních, 5 držících a 1 prodejní. RIVN tedy získává konsenzuální hodnocení „Mírně koupit“. Na základě průměrné cílové ceny 49 USD by akcie mohly v příštích dvanácti měsících vzrůst o ~55 %.