Akcie společnosti Vinco Ventures s nízkou cenou mají dostatek prostoru k pohybu

Diverzifikovaná holdingová společnost Vinco Ventures (NASDAQ:BBIG) není v poslední době na Wall Street zrovna miláčkem. To však znamená, že se akcie BBIG obchodují za atraktivnější cenu. To by mohl být ten správný čas pro investici, protože Vinco Ventures má pevnou kapitálovou pozici.

Kvůli řadě komplikací v první polovině roku 2022 nebylo pro akcionáře snadné zůstat v obchodování s Vinco Ventures. Akcie související s technologiemi rozhodně nebyly v oblibě. Také růstové akcie ustupovaly starším, hodnotově zaměřeným jménům.

K tomu všemu dostaly akcie BBIG v loňském roce nálepku meme-stock. Obchod s memy se před časem rozplynul, ale to neznamená, že je čas se Vinco Ventures prostě vzdát. Ve skutečnosti zde existuje potenciál růstu, protože Vinco se stává silným konkurentem v oblasti digitálních mediálních technologií.

V dobách největšího rozkvětu meme-akcií se cena akcií BBIG krátce pohybovala nad hranicí 8 USD. Tato euforie však neměla trvat dlouho a cena akcií Vinco Ventures se nedávno vrátila na úroveň kolem 1 US

Tento příběh jsme již viděli. Akcie Vinco se koncem roku 2020 obchodovaly za cenu kolem 1 USD. Brzy se jejich cena ztrojnásobila. Mějte na paměti, že se jedná o volatilní akcie, které jsou náchylné k rychlým pohybům. Proto se nedoporučuje zaujímat masivní dlouhé pozice.

Přesto, pokud jste ochotni umírnit velikost své pozice, můžete s akciemi BBIG zažít dobrodružství. Za posledních několik let došlo k několika dvojnásobným a dokonce i trojnásobným pohybům ceny akcií. Může být další teprve před námi?

Ve světě levných akcií je možné opravdu všechno. To, co je dnes v nemilosti, může být v druhé polovině roku 2022 tématem k hovoru. Kromě toho je Vinco Ventures fascinující a skutečně jedinečnou holdingovou společností. Značky Vinco zahrnují celou škálu od Uber Mom a 911 Help Now až po 4keeps Roses a Best Party Concepts.

Korunovační klenot

Pravděpodobně nejvýznamnějším klenotem v holdingu Vinco Ventures je však singapurská platforma pro sdílení videí na sociálních sítích s názvem Lomotif. ZVV Media Partners, společný podnik společnosti Vinco se společností ZASH Global Media and Entertainment, vlastní 80% podíl ve společnosti Lomotif.

Když popisujeme společnost Lomotif, mělo by to znít velmi povědomě. „Umožňuje svým uživatelům vytvářet vlastní hudební videa výběrem obrázků a videí z fotoaparátu, jejich smícháním s hudbou a automatickou přeměnou klipů na hudební videa.“ Jinými slovy, Lomotif by mohl být dalším Tiktokem, a všichni víme, jak úspěšná tato aplikace byla.

Když se zaměříme na finanční stránku rovnice, Vinco Ventures má několik pozitivních údajů, které stojí za zmínku. Především se zdá, že kapitálová pozice společnosti se upevňuje. Na konci loňského roku měla společnost Vinco hotovost a peněžní ekvivalenty v celkové výši přibližně 87,6 milionu dolarů. O pouhé tři měsíce později se tato částka zvýšila na přibližně 130,8 milionu dolarů.

Navíc je tu další příznivý fakt. Během prvního čtvrtletí roku 2021 dosáhla společnost Vinco Ventures příjmů ve výši zhruba 2,2 milionu dolarů. V prvním čtvrtletí roku 2022 však společnost vykázala meziroční nárůst, neboť dosáhla příjmů ve výši přibližně 3,8 milionu dolarů.

Co můžete udělat nyní

Býci i medvědi by měli uznat, že Vinco Ventures je společnost jako žádná jiná. Dceřiné společnosti Vinco jsou diverzifikované a každá z nich je zajímavá sama o sobě. Zvláště zajímavá je však společnost Lomotif, protože by mohla zaujmout velké mladé publikum.

Navíc se zdá, že Vinco Ventures zvyšuje své příjmy a kapitálovou pozici. V tomto světle mohou akcie BBIG odvážným investorům nabídnout rychlé pohyby, pokud budou mít správnou velikost svých akciových pozic.

Společnost Vinco Ventures v současné době získala v mém žebříčku Portfolio Grader známku „B“.