Akcie Tesly budou asi hlavním vítězem Muskova vypovězení dohody s Twitterem

Jednání Elona Muska o převzetí společnosti Twitter (NYSE:TWTR) dospěla k předběžnému konci. Generální ředitel společnosti Tesla (NASDAQ:TSLA) 8. července potvrdil, že plánuje ukončit dohodu s gigantem v oblasti sociálních médií. Ačkoli Twitter dal jasně najevo, že hodlá Muskovy pokusy o zrušení dohody napadnout, zdá se, že akvizice se neuskuteční. Akcie TSLA dnes klesly, ale tento vývoj by měl pomoci posílit akcie v dlouhodobém horizontu.

Akcie TWTR i TSLA celý den klesají. V době psaní tohoto článku jsou akcie TSLA za celý den o 6 % níže, ačkoli jejich současný vývoj naznačuje oživení. Výkonnost akcií TWTR je horší. Akcie po celý den pomalu klesají. V době psaní tohoto článku klesla o více než 10 % a nejeví žádné známky růstu.

Není nečekané, že TWTR po této zprávě klesá. Musk svým jednáním značně upozornil na počet botů platformy. Ale i když budoucnost Twitteru zůstává nejistá, ukončení dohody pravděpodobně podpoří akcie TSLA. Podívejme se blíže na důvody, proč tomu tak je.

Není žádným tajemstvím, že akcionáři společnosti Tesla nebyli nadšeni, když Musk oznámil své plány na převzetí Twitteru. Důvodů, proč akcie TSLA na tuto zprávu nereagovaly dobře, bylo více. Holding X, který Musk plánoval založit, zněl přesně jako typ konglomerátu, který Wall Street nemá ráda. Co je však důležitější, Muskovo převzetí jiné společnosti v jiném odvětví mohlo ohrozit jeho vedení společnosti Tesla. Odborníci se shodli, že pokud by převzal Twitter, potopilo by to akcie TSLA.

Zdroj: Unsplash

Nyní, když Musk zřejmě upustil od své mise převzít platformu sociálních médií, může se znovu soustředit na společnost Tesla. V době, kdy omezení dodavatelského řetězce a pracovních sil nutí Teslu pozastavit výrobu v několika továrnách, si lídr v oblasti elektromobilů (EV) nemůže dovolit další neúspěchy. Muskovo obrácení pozornosti zpět k ní by mohlo být přesně tím, co společnost potřebuje, aby začala znovu růst. Dokonce i nedávný nárůst prodejů z Číny stále dělá některým odborníkům starosti. Nedávné dodávky Tesly ve druhém čtvrtletí mnoho investorů nenadchly, ale jak poznamenává analytik Dan Ives ze společnosti Wedbush, většina Wall Street se soustředí na nadcházející čtvrtletí.

Nikdy nebyla vhodnější doba, aby Musk akcionářům Tesly připomněl, že se zaměřuje na růst. A za předpokladu, že se mu podaří dohodu úspěšně ukončit, mu nic nebude bránit v tom, aby pomohl Tesle vytáhnout paty zpět na silnici a začít znovu řvát. Akcie TSLA by mohly být snadno největším vítězem toho, že dohoda padne. Není důvod, proč by se jím neměly stát.

Muskovo odstoupení od dohody pravděpodobně vytvoří takový impuls, který akcie TSLA potřebují k tomu, aby začaly opět růst. Navíc pozitivním katalyzátorem růstu bude pravděpodobně i připravované rozdělení akcií Tesla, které bude schváleno akcionáři 4. srpna. Současný pokles akcií TSLA představuje ideální příležitost k nákupu předtím, než je tyto trendy vyženou zpět nahoru.