Nový úhel pohledu na metaverse by měl povzbudit zájem investorů o Nvidiu

V poslední době se toho ve společnosti Nvidia (NASDAQ:NVDA) děje hodně. Za prvé, společnost spolupracuje se společností Siemens (OTCMKTS:SIEGY) na vývoji reálného využití metaversa. Zadruhé, komponenty společnosti Nvidia pomáhají umožnit hlasové a zrakové aplikace využívající umělou inteligenci (AI). K tomu všemu jeden z expertů na Wall Street nedávno vydal ambiciózní cílovou cenu pro akcie NVDA.

Společnost Nvidia nepřestává posouvat hranice, pokud jde o vývoj hardwaru nové generace. Společnost pravděpodobně znáte jako průkopníka v oblasti grafických karet, ale nebojí se proniknout i do jiných oblastí.

Nikdy totiž nevíte, s kým bude Nvidia spolupracovat příště v honbě za dominancí na technologickém trhu. V tomto kontextu se konkurenční příkop společnosti Nvidia rozšiřuje, a tím se pro investory společnosti stává výhodnějším.

Zdroj: Shutterstock

Akcie NVDA v roce 2022 zatím klesají, ale to se dá říci o mnoha technologických akciích. Když se příliv potápí, většina lodí jde ke dnu, a tak to prostě na Wall Street chodí. Nemusí to být nutně vina společnosti Nvidia a jakékoli současné oslabení ceny akcií lze považovat za prvotřídní příležitost k nákupu.

I když je cena akcií Nvidie pod tlakem, zdá se, že analytika KeyBanc Johna Vinha to od jeho optimistického výhledu neodradilo. Při pozorování stabilního růstu trhu s cloudovými službami v květnu, který je tažen výpočetními procesory, Vinh zachoval své hodnocení „overweight“ pro společnost Nvidia (což se podobá hodnocení „buy“).

Spolu s tím analytik KeyBanc vydal ambiciózní cílovou cenu pro akcie NVDA ve výši 250 USD. Není to tak dávno, co se akcie obchodovaly poblíž 160 dolarů. Mohl by zde být opravdu tak velký potenciál růstu? Odpověď závisí na snaze společnosti Nvidia udržet si náskok před svými konkurenty v rozvoji nových konceptů a produktů – a v tomto ohledu můžeme na Nvidii rozhodně spoléhat.

Zrovna nedávno se objevily dva příklady snahy společnosti Nvidia o inovace. Prvním z nich je příspěvek na blogu popisující využití hybridních výpočtů společností Sensory, které využívají jak cloudové, tak lokální výpočetní zdroje. Hybridní výpočetní technika pomáhá společnosti Sensory přinášet interaktivitu do mnoha typů elektroniky s hlasovou podporou, od nositelných zařízení až po ledničky a mikrovlnné trouby.

Toho by samozřejmě nebylo možné dosáhnout bez vhodného hardwaru a společnost Nvidia jej ráda poskytuje. Za tímto účelem některé z nedávno představených hlasových a vizuálních aplikací společnosti Sensory s integrovanou umělou inteligencí „spoléhají na NVIDIA NeMo – sadu nástrojů pro vytváření nejmodernějších konverzačních modelů umělé inteligence – a Triton Inference Server pro svou hybridní výpočetní jednotku Sensory Cloud“.

Zdroj: Nvidia

Společnost Nvidia má mezitím v Siemensu silného partnera, protože obě společnosti se snaží vybudovat konkrétní, reálnou oblast metaversa. Můžeme ji nazvat průmyslovým metaversem, kde digitální dvojčata založená na fyzice mohou pomoci inženýrským týmům řešit náročné problémy ve výrobním průmyslu.

Podle tiskové zprávy obě společnosti „plánují propojit Siemens Xcelerator, otevřenou digitální obchodní platformu, a NVIDIA Omniverse… platformu pro 3D navrhování a spolupráci“. Nvidia tak může spojit svou umělou inteligenci v reálném čase s digitálními modely Siemens založenými na fyzice, a spojit tak to nejlepší z obou světů – fyzikálního a digitálního.

Je zřejmé, že průmyslový metaverse je stále v počátečních fázích. Je vzrušující uvažovat o tom, jak budou společnosti Nvidia a Siemens tuto technologickou hranici s umělou inteligencí rozvíjet.

Nvidia také poskytuje své komponenty, aby pomohla rozvinout hlasové a zrakové aplikace s mnoha potenciálními možnostmi využití v podnikání i v domácnosti. Jak je vidět, Nvidia neúnavně posouvá hranice možností technologií.

S ohledem na to není těžké ospravedlnit cílovou cenu 250 USD – a dlouhou pozici, pokud byste ji chtěli zaujmout – u akcií NVDA.