Nová platforma společnosti Nvidia usnadňuje přístup ke kvantovým výpočtům

Technologická společnost Nvidia Corp. (NASDAQ: NVDA) představila Quantum Optimized Device Architecture (QODA), jednotnou programovací platformu umožňující průlom v kvantovém výzkumu a vývoji v oblasti financí, zdravotnictví, HPC (vysoce výkonných počítačů) a AI (umělé inteligence).

Platforma vytváří hybridní kvantově-klasický programovací model, který umožňuje snadnou dostupnost kvantových výpočtů. Odborníci v segmentech AI a HPC mohou platformu využít k začlenění kvantových výpočtů do stávajících aplikací.

Tim Costa, ředitel divize HPC a kvantových počítačů ve společnosti Nvidia, řekl: „QODA způsobí revoluci v kvantových výpočtech tím, že vývojářům poskytne výkonný a produktivní programovací model.“

Na konferenci Q2B, která se konala 12. července v Tokiu, společnost se sídlem v Delaware uvedla, že pro QODA spolupracuje s několika poskytovateli kvantového hardwaru. Mezi tyto společnosti poskytující kvantový hardware patří Xanadu, Quantinuum, IQM Quantum Computers, Quantum Brilliance a Pasqal.

Zdroj: Nvidia

Hlavní inženýr společnosti Quantinuum, Alex Chernoguzov, řekl: „Quantinuum spolupracuje se společností Nvidia, aby uživatelům kvantových procesorů Quantinuum řady H, poháněných společností Honeywell (NASDAQ: HON), umožnila programovat a vyvíjet novou generaci hybridních kvantově-klasických aplikací pomocí QODA.“

Nvidia má silné nákupní hodnocení

13. července analytik Christopher Rolland ze společnosti Susquehanna ponechal na akciích rating Buy, ale snížil cílovou cenu na 220 USD z 260 USD (potenciál růstu 45,1 %).

Rolland uvedl, že pokles cen grafických procesorů (GPU) na trhu s náhradními díly byl vyšší, než se očekávalo, a proto se na celkový trh osobních počítačů (PC) ve druhé polovině roku dívá opatrně.

John Vinh ze společnosti KeyBanc navíc potvrdil nákupní doporučení pro Nvidii a snížil cílovou cenu z 250 na 230 USD (potenciál růstu 51,7 %).

V poznámce pro investory Vinh uvedl: „Zpomalující se poptávka po herních GPU v důsledku obav z inflace na makroúrovni a zpomalení těžby kryptoměn, jakož i odklad náběhu RTX40 pravděpodobně povedou k dalšímu snížení odhadů.“

Na TipRanks má akcie konsenzuální hodnocení Strong Buy založené na 26 bodech Buys a čtyřech bodech Holds. Průměrná cílová cena společnosti NVDA ve výši 257,93 USD znamená 70,1% potenciál růstu oproti současné úrovni.

Zdroj: Getty Images

Co bude dál se společností Nvidia

Technologický gigant má 24. srpna oznámit výsledky za druhé fiskální čtvrtletí. Ulice očekává, že společnost vykáže zisk ve výši 1,25 USD na akcii, což je více než v předchozím roce, kdy činil 1,04 USD na akcii.

Společnost Nvidia v květnu oznámila optimistické výsledky za první čtvrtletí. Zisk na akcii vzrostl meziročně o 48,6 % na 1,36 USD, což překonalo očekávání analytiků ve výši 1,30 USD.