Akcie GME rostou před rozdělením akcií společnosti GameStop 22. července

Akcie společnosti GameStop (NYSE:GME) ve čtvrtek posilují, protože pozitivní zprávy z posledních dnů vyvolávají v investorech nadšení z rozdělení akcií, ke kterému dojde příští týden.

Nejprve si povězme něco o tomto rozdělení akcií. Společnost GameStop projde 22. července rozdělením akcií, v jehož rámci dojde k rozdělení jednotlivých akcií GME na čtyři akcie místo jedné. Tím se sníží cena akcií maloobchodního prodejce videoher, což je otevře většímu počtu obchodníků.

Co to znamená pro současné investory do akcií GME? Až rozdělení vstoupí v platnost, cena akcií GME se sníží na čtvrtinu své předchozí hodnoty. Držitelé však v téže době obdrží tři další akcie GME. V podstatě to znamená, že se cena akcií sníží a vznikne více akcií, aniž by to mělo vliv na podíly akcionářů ve společnosti.

Zdroj: Unsplash

Dále je třeba probrat plány společnosti týkající se non-fungible tokenů (NFT). Společnost GameStop se snaží změnit svou značku z pouhého kamenného prodejce videoher. V rámci tohoto úsilí se vrhá do kryptoher s tržištěm NFT.

GameStop spustil své NFT tržiště pro veřejnost tento týden v rámci beta testu. To umožňuje uživatelům nakupovat, prodávat a obchodovat na platformě s NFT za kryptoměny. S burzou mohou propojit své vlastní kryptopeněženky nebo si vytvořit novou peněženku GameStop. Investoři na spuštění reagovali pozitivně, přestože se odehrává v době kryptografického krachu.

Akcie GME od čtvrtečního odpoledne vzrostly o 4,6 %.