Předpovědi ceny pro ethereum: Kam až může sloučení kryptoměny ETH vést?

Uživatelé Etherea (ETH-USD) jsou stále neklidnější. Vývojáři již několik měsíců dráždí Merge, jeden z nejsledovanějších upgradů blockchainu vůbec. Nyní se zdá, že okamžik, na který investoři čekali, by konečně mohl nastat. Ceny ETH na základě této zprávy prudce rostou. Předpovědi cen Etherea se před tímto významným katalyzátorem také zahřívají.

Stejně jako všechny ostatní kryptoměny, i ceny ETH se letos vezly. Po silném závěru roku 2021 trh po většinu prvního čtvrtletí roku 2022 klesal. Od té doby se však tento trvalý pokles změnil v pád vyvolaný kolapsem Terra Classic (LUNC-USD). Ten vyústil v bankrot některých významných kryptografických institucí. Ačkoli ETH začínal rok na téměř 4 000 dolarech, v červnu dosáhl dna pod 900 dolary.

To znamená, že síť Ethereum sedí na vylepšení, které by jí mohlo pomoci zvrátit její neštěstí. Jakmile bude Merge implementován, spojí řetězec Ethereum s řetězcem Beacon – blockchainem vytvořeným vývojáři, který obsahuje všechna vylepšení, o něž uživatelé v průběhu let žádali. Nejdůležitějším z těchto upgradů je přechod z proof-of-work na konsensuální mechanismus proof-of-stake. To uživatelům ušetří na poplatcích za plyn a také drasticky sníží zahlcení transakcí.

Zdroj: Unsplash

Bohužel pro uživatele se však sloučení hodně zpozdilo. Od spuštění řetězce Beacon v prosinci 2020 vývojáři přechod šestkrát odložili.

Vzhledem k rozsahu Merge jsou zpoždění pochopitelná. Vývojáři prostě chtějí mít vše v pořádku. Tento týden to však vypadá, že by se uživatelé mohli brzy dočkat finální verze.

Předpovědi ceny etherea rostou, protože Merge se blíží

Vývojáři ujišťují investory, že poslední červnové zpoždění Merge je pravděpodobně také poslední. Dne 14. července oznámili, že síť je stále na cestě ke slíbenému datu forku v polovině září. Nyní se zdá, že si investoři berou tyto sliby k srdci. Předpovědi ceny Etherea se stávají žhavými.

Kromě tohoto ujištění vývojáři také úspěšně implementovali devátý stínový fork sítě. Tyto stínové forky umožňují týmu testovat nové aktualizace a ujistit se, že vše zapadá na své místo. Nejnovější fork je rozhodně pozitivním znamením. Jak vývojáři uvolňují testovací forky a blíží se zářijovému datu spuštění, vypadá to, že v cestě stojí jen velmi málo chyb.

Ceny ETH na základě všech těchto zpráv vyskočily a posílily o více než 1o %. To přichází uprostřed značného nárůstu objemu obchodování o více než 30 %. Za posledních 24 hodin si ETH vyměnilo téměř 20 miliard dolarů.

Jaké by měli investoři očekávat dlouhodobé vyhlídky této kryptoměny? Podívejme se na několik předpovědí ceny Etherea.

Coin Price Forecast očekává, že Ethereum vykáže solidní růst o zhruba 700 dolarů a rok 2022 zakončí na hodnotě 1 905 dolarů.
DigitalCoinPrice je o něco méně býčí, ale stále očekává velké zisky. Web předpovídá, že ETH v roce 2022 dosáhne v průměru 1 616,93 USD.
WalletInvestor uvádí býčí 12měsíční předpověď pro ETH. Do července 2023 očekává, že krypto dosáhne hodnoty 2 611,51 USD.
A konečně společnost Gov Capital uvádí pro Ethereum 12měsíční předpověď na úrovni 3 220,51 USD.