Odborníci si myslí, že oblíbený kryptoměna Cardano získá 50 % nárůst v roce 2022

Společnost Finder, která se zabývá finančními službami, vydala zprávu o cenových předpovědích pro Cardano (ADA-USD), které dnes po týdnu poklesů vzrostlo o 2,5 %. Ve skutečnosti ADA za poslední měsíc ztratila 17 % své hodnoty, což odborníky přimělo zpochybnit její stabilitu. Navzdory tomu zůstávají předpovědi cen kryptoměny Cardano většinou býčí a výsledky nedávného průzkumu společnosti Finder to potvrzují. Podle jejího panelu odborníků na fintech dosáhnou ceny do konce roku 63 centů. To představuje zhruba 50% nárůst oproti hodnotě, na které se Cardano v současnosti obchoduje.

Předpovědi ceny kryptoměny Cardano

Všechny předpovědi společnosti Finder pro ADA jsou vysoce býčí. Platforma předpovídá, že kryptoměna Cardano zakončí rok 2025 na ceně 2,93 USD. O pět let později předpovídá, že jeho ceny dosáhnou 6,54 USD. Finder přiznává, že původní cenové předpovědi panelu pro Cardano počítaly s tím, že kryptoměna uzavře rok 2022 na 2,79 USD.

Avšak krach trhu na počátku roku 2022, který rychle následoval, snížil dlouhodobé i krátkodobé předpovědi cen ADA.

Zdroj: Unsplash

Mnozí z dotazovaných odborníků však stále vidí v kryptoměně Cardano značný užitek a růstový potenciál. Patří k nim i Iwa Salami, který působí jako spoluředitel Centra FinTech na University of East London. Její předpověď na rok 2022 ve výši 60 centů je sice mírně pod průměrem panelu, ale stále je býčí. Jak uvádí Dr. Salamiová:

Myslím si, že význam blockchainu Cardano, zejména pokud jde o snahu podpořit finanční inkluzi v rozvojových ekonomikách, je velmi významný a pravděpodobně rozšíří jeho dlouhodobé využití, a bude tak mít pozitivní dopad na cenu ADA.

Matt Lobel, zakladatel blockchainového herního ekosystému PLAYN, vydal ještě býčí cenovou předpověď. Podle něj Cardano zakončí rok na úrovni 1,50 USD. I když poznamenává, že růst této kryptoměny je pomalý, Lobel věří, že „bude pokračovat v růstu a nenarazí na některé problémy s kvalitou, které mají jiné projekty“. Tento názor sdílí i Martin Froehler. Generální ředitel společnosti Morpher si myslí, že kryptoměna Cardano do konce roku dosáhne hodnoty 1 USD.

Ramani Ramachandran, generální ředitel a spoluzakladatel poradenské společnosti Router Protocol, která se zabývá IT, zaujal opačný postoj. Podle jeho medvědí cenové předpovědi skončí Cardano na konci roku na úrovni 20 centů.

Co bude následovat?

Přes to všechno však 48 % členů panelu stále hodnotí Cardano jako kryptoměnu k prodeji. Zbytek je rozdělen rovnoměrně, přičemž 26 % jej označuje za nákup a zbylých 26 % za držení. Stojí za zmínku, že 20 % odborníků se domnívá, že hard fork Vasila povede k dlouhodobému růstu ceny kryptografie ADA.

Redaktorka serveru InvestorPlace Ashley Cassellová také vidí, že fork má významný potenciál pro růst kryptografie Cardano.

A přestože zpoždění aktualizace nedávno způsobilo pokles cen ADA, včerejšek přinesl zprávy, že už žádné další nebude. CoinQuora uvedla, že „hard fork Cardano Vasil probíhá podle plánu“, jak uvedl jeden z vývojářů. Pokud tomu tak je, ceny kryptoměny Cardano budou pravděpodobně nadále růst a přinesou nárůst, který předpovídá většina panelu Finderu.