Bernstein označuje zdravotnickou společnost Dexcom za jasný nákup

Společnost Dexcom je připravena na velké zisky, uvedla společnost Bernstein.

Firma přidělila společnosti Dexcom rating „outperform“ a cílovou cenu 105 USD za akcii. Tato cílová hodnota představuje zhruba 37% nárůst oproti ceně 76,50 USD.

„DXCM je v horizontu 1/2 roku jasným důvodem k nákupu,“ napsal v páteční zprávě analytik společnosti Bernstein Lee Hambright. „I při konzervativních odhadech růstu a marží jsme 3 % nad konsensem v horní linii.“

Společnost Dexcom je lídrem ve výrobě přístrojů pro kontinuální monitorování glukózy, které využívají pacienti s cukrovkou. Podle společnosti Bernstein je cukrovka jedním z nejrychleji rostoucích chronických onemocnění na světě – v současné době jí trpí 537 milionů dospělých osob na celém světě a je zodpovědná za celosvětové výdaje na zdravotní péči ve výši téměř 1 bilionu USD.

Zdroj: Getty Images

Společnost zaznamenala v posledních pěti letech solidní růst a má před sebou ještě dlouhou cestu jak v USA, tak v dalších vyspělých zemích, protože hlavní trh je podle Bernsteinu celosvětově penetrován pouze z 30 %.

„Čísla v příštích 12-24 měsících porostou díky schválení FDA v zemích G7 a úhradě Medicare pro uživatele bazálního inzulínu, přičemž obě tyto skutečnosti pravděpodobně přijdou ve 2H22,“ napsal Hambright.

Přesto firma zůstává opatrná, pokud jde o vysněný případ, a poznamenává, že část růstového potenciálu pro Dexcom je již v ceně akcií započítána. Kromě toho společnost čelí potenciálním překážkám, jako je nízké povědomí a schválení přístrojů pro neustálé monitorování glukózy ze strany pacientů a lékařů a také nedostatečné pojistné krytí pro některé potenciální uživatele.

Překážkou je podle poznámky také vyšší cena takové léčby – v současné době lidé s diabetem 2. typu, kteří nepotřebují intenzivní léčbu inzulinem, utratí za monitorování glukózy asi 60 centů denně, zatímco zařízení pro stálé monitorování glukózy stojí v současnosti více než 3 dolary denně.