Předpověď: Proč by akcie společnosti Disney mohly v zimě výrazně posílit?

Společnost Walt Disney (DIS) by mohla v zimě výrazně posílit, protože má v plánu vydat pokračování jednoho z největších filmových trháků všech dob. Avatar vytvořil rekord nejvýdělečnějšího filmu s 2,8 miliardami dolarů, když se v roce 2009 dostal na plátna kin.

Avatar 2: Cesta vody přijde do kin letos v prosinci a připraví společnosti Disney potenciální miliardový zisk. To by mohlo být pro akcie, které se propadly o 54 % oproti svému maximu, významnou vzpruhou.

Pokračování Avatara by mohlo společnosti Disney vynést více než miliardu dolarů. Obvykle si studia a kina rozdělují tržby 50/50. Za tohoto předpokladu, pokud Avatar 2 vygeneruje podobné tržby jako původní film, by podíl společnosti Disney mohl činit až 1,4 miliardy dolarů. To by pro společnost Disney, která má v rozvaze 13,3 miliardy dolarů v hotovosti a 46,6 miliardy dolarů v dlouhodobém dluhu, znamenalo významnou injekci.

Zdroj: Disney+

Společnost Disney přijala na začátku pandemie dramatická opatření, včetně pozastavení vyplácení dividend a půjčky miliard dolarů, aby se zajistila, že se dostane na druhý břeh. Společnost byla nucena uzavřít mnoho svých lukrativních provozů zaměřených na spotřebitele, aby pomohla zpomalit šíření COVID-19. Společnost Disney také v roce 2019 uskutečnila významnou akvizici, částečně financovanou prostřednictvím půjček. Proto se hotovost stala pro společnost Disney vzácnějším zdrojem než obvykle.

Režisér James Cameron dále uvedl, že Avatar 3 je z 95 % dokončen a mohl by být uveden na velké plátno již v prosinci 2023. Proto by druhý díl Avatara, který vyjde letos v zimě, mohl mít širší dopad. Pokud se ukáže, že jde o hit takového rozsahu jako první film, mohl by společnosti Disney přinést více než 1 miliardu dolarů v hotovosti a také by jí mohl připravit další miliardu dolarů nebo více, až příští rok vyjde třetí díl.

Návrat kasovních trháků je další částí jejího fungování, která se po pandemických poruchách vrací do dřívější formy. V posledním čtvrtletí, které skončilo 2. dubna, segment zahrnující zábavní parky meziročně více než zdvojnásobil své tržby z 3,2 miliardy na 6,6 miliardy dolarů.

Nákup akcií společnosti Disney před dosažením plné síly

Pro investory je nyní vhodná doba k nákupu akcií společnosti Disney. Její hodnota klesla o 54 % oproti svému maximu, protože investoři nejsou zcela přesvědčeni, že se může vrátit k plné síle po zásahu, který utrpěla v důsledku pandemie.

Zdroj: Unsplash

Existují však náznaky, že společnost Disney dělá dobré pokroky. Například útraty hostů na hlavu v zábavních parcích byly v posledním čtvrtletí, které skončilo v dubnu, o 40 % vyšší než ve srovnatelném čtvrtletí roku 2019.

Akcie společnosti Disney se mezitím prodávají za poměr ceny k tržbám 2,2, což je téměř nejnižší hodnota za posledních deset let. To znamená, že investoři platí diskontní cenu za prémiový podnik, který byl dočasně ochromen.