Uživatelé Terra Classic doufají, že se jim podaří vše napravit. Jak na to jdou?

Uživatelé Terra Classic doufají ve změnu s nadcházejícím upgradem daně ze spalování.

Očekávání pro Terra Classic (LUNC-USD) jsou v poslední době na nejnižších úrovních. To se však nedostává do úzce propojené komunity býků, kteří jsou na projektu stále aktivní; spíše to pomáhá podpořit snahu komunity dostat ceny kryptoměny LUNC zpět na správnou cestu. Dnes investoři vidí, jak se tito příznivci LUNC snaží zvýšit cenu prostřednictvím koordinovaného úsilí o vypálení. Bude to však stačit k tomu, aby se mince vydala zpět na správnou cestu?

Nebylo by od věci navrhnout Terru jako hlavní příčinu pádu kryptoměn letos v létě. Tento projekt – v té době devátý největší na světě – způsobil velkou část tržního zmatku v důsledku pádu svého stablecoinu TerraClassicUSD (USTC-USD) z jeho peg. Jelikož se jedná o algoritmický stablecoin, byl USTC velmi snadno narušen v důsledku masového prodeje tokenu.

Ačkoli se to zdá jako drobný problém, mnohem více znepokojující se stane, když vezmeme v úvahu velikost Terra a skutečnost, že mnoho retailových a institucionálních investorů mělo masivní expozici vůči Luna Classic a stablecoinu. Jak uživatelé začali prodávat aktiva, ceny obou mincí nadále klesaly. Velké podíly společností jako Celsius (CEL-USD) a Voyager Digital skončily tím, že tyto společnosti uvrhly do dluhů. Nyní jsou obě tyto společnosti a mnoho dalších v úpadku.

Vlnový efekt této události jde ještě dál, protože neúspěch společnosti Terra ovlivnil širší pokles trhu, což srazilo ceny Bitcoinu (BTC-USD) pod 20 000 USD a poslalo globální tržní kapitalizaci kryptoměn pod 1 bilion USD. Zdá se však, že ceny začínají trochu couvat. Podpořeny býčími událostmi na obzoru, jako je upgrade Etherea (ETH-USD) Merge, se do kryptoměn vracejí peníze. Uživatelé, kteří zůstali u Terra Classic přes její turbulentní reorganizační strategii, říkají, že dozrál čas na vlastní katalyzátor.

Zdroj: Shutterstock

Terra Classic je na Twitteru v kurzu, protože uživatelé se pokoušejí o cenový vzestup na popáleninách.
Terra prošla v důsledku svého neúspěchu intenzivní proměnou. Nyní existují dvě různé sítě, Terra Classic a Terra 2.0 (LUNA-USD), přičemž většina se rozhodla pro novou síť 2.0 namísto sítě Classic – slupky svého bývalého já. Ačkoli existuje značný počet zastánců kryptoměny LUNC, tedy těch, kteří si myslí, že v minci existuje lukrativní příležitost. Ukáže se, že mají pravdu? Prvním ukazatelem bude snaha o vypálení nové mince.

Na Twitteru se objevuje trend #LunaClassic, protože uživatelé pumpují nový návrh na vypálení mince, který nedávno úspěšně prošel komunitou. Minulý týden si vývojář zajistil souhlas se zavedením 1,2% daně z pálení na všechny transakce, přičemž doufá, že využije stejnou ekonomiku nabídky a poptávky, která dala původnímu ekosystému Terra rovnováhu. Pomalým zužováním celkové nabídky LUNC uživatelé doufají, že nafouknou poptávku po něm, čímž se ceny USTC také vrátí zpět ke svému peg. Tento plán je samozřejmě spojen s výhradou, že poptávka stoupne, nebo si alespoň udrží svou současnou velikost. Otázkou zůstává, zda se uživatelé v důsledku zmenšující se nabídky skutečně obrátí na síť.

Ceny kryptoměny LUNC zaznamenávají v důsledku pozitivních zpráv určitý nárůst. Za posledních 24 hodin se ceny zvýšily přibližně o 2 %. Dnes se směňuje LUNC v hodnotě asi 122 milionů dolarů, což do značné míry odpovídá nedávným objemovým trendům. Dá se ovšem očekávat, že tento objem poroste s tím, jak bude v síti zavedena daň ze spalování. V tuto chvíli je aktualizace dostupná pouze v testovací síti Terra Classic.