Cílová cena 192 dolarů dělá z AbbVie pozoruhodnou volbu v oblasti zdravotnictví

Farmaceutická společnost AbbVie (NYSE:ABBV) se sídlem v Illinois nepřestává inovovat zdravotnický trh. Analytik velké banky právě zvýšil cílovou cenu akcií ABBV a diverzifikované portfolio produktů AbbVie zvyšuje hodnotu společnosti pro pacienty i akcionáře.

Inflace je v plném proudu a obchodníci s akciemi se obávají, co udělá Federální rezervní systém příště. V takovém nejistém prostředí by se investoři měli držet akcií s vysokou bonitou. Vybrat si ty nejlepší a zbytek odfiltrovat. AbbVie rozhodně patří mezi nejlepší farmaceutické společnosti na trhu.

Jak zjistíme, AbbVie dělá pokroky v prosazování zásadně důležité léčby páteřní nemoci v EU. Zároveň má AbbVie spoustu dalších produktů, které doplňují vysoce diverzifikované portfolio společnosti.

Zdroj: Unsplash.com

Co se děje s akciemi ABBV?

Akcie společnosti ABBV se v poslední době drží na stejné úrovni. V dubnu se kupci pokusili prorazit nad 175 USD, ale stáhli akcie zpět. Od té doby se pohybuje v rozmezí. To není v letních týdnech s nízkým objemem akcií nic neobvyklého. Možná, že kupující budou motivováni k pohybu 29. července, kdy AbbVie oznámí údaje o svých výsledcích za druhé čtvrtletí roku 2022.

Než se rozhodnete o akciích ABBV, je dobré počkat, až tento den uplyne. Pokud však máte dlouhodobý investiční časový rámec, čekat nemusíte. Koneckonců, společnost AbbVie vyplácí pěkný 3,67% forwardový roční dividendový výnos, takže pozice „kup a drž“ má své výhody.

Kromě toho je poměr ceny k zisku za 12 měsíců poměrně rozumný, když činí 21,6. Jinými slovy, je zde něco, co může nalákat jak investory zaměřené na příjmy, tak investory hledající hodnotu.

Na obzoru by totiž mohlo být opětovné zhodnocení. Analytici Morgan Stanley (NYSE:MS) si to zřejmě myslí, protože akciím ABBV přiřadili rating „overweight“ a vysokou cílovou cenu 192 USD.

Analytik společnosti Morgan Stanley Terence Flynn připustil, že společnost AbbVie by nyní mohla čelit konkurenci, protože ztratila exkluzivitu v USA na lék na revmatoidní artritidu Humira. AbbVie se však od Humiry diverzifikuje a neměla by na ní být zcela závislá.

Imunologické léky Skyrizi a Rinvoq pomohou společnosti AbbVie v její snaze udržet si širokou škálu produktů. Kromě toho by společnost AbbVie mohla díky podniku Allergan vybudovat franšízu v oblasti estetiky, čímž by zajistila ještě větší diverzifikaci portfolia produktů.

Kromě toho Výbor pro humánní léčivé přípravky Evropské agentury pro léčivé přípravky právě doporučil ke schválení v EU lék na axiální spondyloartritidu upadacitinib/Rinvoq společnosti AbbVie. Axiální spondyloartritida je podle společnosti AbbVie „chronické zánětlivé onemocnění, které postihuje páteř a způsobuje bolesti zad, omezenou pohyblivost a strukturální poškození“.

Rozhodnutí Evropské komise o přípravku RINVOQ se očekává v tomto čtvrtletí. Nemělo by tedy trvat příliš dlouho a investoři společnosti AbbVie by se mohli dočkat významného regulačního vítězství, které by je mohlo potěšit.

Zdroj: Shutterstock

Co můžete udělat nyní?

Důvodů, proč investovat do společnosti AbbVie, není nyní málo. Společnost vyplácí zdravou dividendu a akcie ABBV se obchodují za velmi rozumné ocenění.

Společnost AbbVie navíc diverzifikuje svou nabídku produktů nad rámec lékového trháku Humira. Zejména přípravek Rinvoq vypadá slibně v EU. Investoři se proto mohou rozhodnout, zda akcie AbbVie nakoupí ještě dnes, nebo počkají na zveřejnění nadcházející zprávy o výsledcích hospodaření společnosti.