Kupujte Teslu nyní, před zveřejněním výsledků, radí Deutsche Bank

Podle Deutsche Bank by investoři, kteří hledají vhodný okamžik pro nákup akcií Tesly, měli jednat nyní, před zveřejněním výsledků společnosti 20. července.

Firma zařadila Teslu na svůj seznam krátkodobých nákupních nabídek na základě potenciálu, že výrobce elektromobilů vykáže zisk, který bude lepší než očekávání Wall Street. Vedení by mohlo oznámit zvýšení očekávaných marží a zopakovat celoroční růst dodávek o 50 %, uvedla Deutsche.

To by znamenalo celkový objem 1,4 milionu kusů a naznačovalo výrazný nárůst ve druhém pololetí.

„Domníváme se, že více než 30% pokles akcií od počátku roku do značné míry odráží problémy s dodávkami, které se rychle zlepšují, což poskytuje přesvědčivou příležitost k akumulaci akcií do 2. pololetí a do roku 2023, kdy by růst objemu a expanze marží mohly být významné,“ napsal v pondělní zprávě analytik Emmanuel Rosner. „I v případě, že marže ve 2. čtvrtletí nedosáhnou, myslíme si, že by investoři měli využít poklesu akcií a zapojit se, vzhledem k tomu, že tlak na marže, kterému v tomto čtvrtletí čelili, by byl dočasný a dlouhodobá provozní páka zůstane zachována.“

Zdroj: Getty Images

V souvislosti s výzvou Deutsche existují rizika, včetně zklamání z výsledků za druhé čtvrtletí v důsledku problémů s dodávkami, jakož i dalších narušení dodavatelského řetězce nebo narušení souvisejících s Covidem, která by mohla omezit růst objemu a možnosti rozšíření marží společnosti Tesla.

Dále by se mohly objevit negativní informace o továrnách v Berlíně a Texasu, negativní informace o vývoji vlastních baterií, odklad výroby vozů Cybertruck nebo údaje naznačující zhoršení objednávek či spotřebitelské poptávky.