Akcie AT&T s vysokým výnosem jsou atraktivní více než jedním způsobem

Společnost AT&T (NYSE:T), která se v dubnu zbavila svého mediálního byznysu, je opět čistě telekomunikační akcií. Od tohoto vyčlenění se akcie společnosti T vyšplhaly výše a pohybují se od 10 dolarů až k 20 dolarům za akcii. To je působivé vzhledem k tomu, jak volatilní byl v poslední době akciový trh.

Přestože je trh nadšený z „nové“ AT&T, je toto nadšení způsobeno především „starým“ důvodem. Tím je vysoký dividendový výnos akcií. I když od restrukturalizace snížila míru výplaty téměř o polovinu, její výnos stále vypadá šťavnatě, protože úrokové sazby – i když rostou – zůstávají pod historickými normami.

Začátkem tohoto měsíce jsem podrobně popsal příležitost k nákupu a reinvestování vysokých dividend z akcií této úctyhodné společnosti. To však není jediný důvod, proč je atraktivní. Ačkoli jsou akcie T stále považovány spíše za příjmovou než růstovou hru, mají významný potenciál růstu.

Zdroj: Bloomberg

Více než jen výnosová akcie

Předně, nechápejte má slova tak, že shazuji ty, kteří mají zájem o koupi AT&T jako příjmové akcie. Investiční cíle se při rozhodování o osobním portfoliu značně liší.

Pro investory zaměřené na příjmy je dividendový výnos akcie T ve výši 5,3 % atraktivní. Jako součást portfolia vysoce výnosných akcií by mohla zajistit peněžní tok potřebný k financování důchodu. Mladší investoři mohou tyto dividendy reinvestovat, což jim zajistí solidní dlouhodobý výnos.

A to i v případě, že akcie skutečně nezapálí svět. Vraťme se ale k tomu, co jsem chtěl říct: Akcie AT&T nejsou nutně „odsouzeny“ k tomu, aby chřadly jako v uplynulém desetiletí. Investoři, kteří mají zájem o zhodnocení kapitálu, zde stále mohou najít příležitosti. Proč?

Poté, co se společnost zbavila svých vedlejších aktivit a zcela se přesunula zpět k tomu, co umí nejlépe – tedy k telekomunikačním službám -, se nyní společnost a její vedení plně soustředí na kroky, které maximalizují hodnotu tohoto podnikání. To možná umožní akciím v následujících letech dosahovat stabilních zisků.

O jakých krocích mluvím? Zde je několik příkladů.

Několik cest k růstu společnosti AT&T

Pokud jde o akcie T a dlouhodobé katalyzátory, jako první vás může napadnout zavedení 5G. Revoluce 5G je rozhodně něco, co pomůže k dlouhodobému růstu tržeb a zisků, nicméně to není jediná věc, která je ve hře a která by mohla pomoci posunout kurz.

Například i přesto, že společnost – stejně jako každá jiná společnost – nyní čelí inflačním tlakům, finanční ředitel Pascal Desroches minulý měsíc uvedl, že by AT&T měla během druhé poloviny roku 2022 zaznamenat růst marží. Zvýšená ziskovost pomůže ospravedlnit vyšší ocenění. Vyšší marže pravděpodobně předpovídá ze dvou důvodů.

Za prvé, zvyšuje ceny, aby udržela krok s inflací. Ačkoli tímto postupem vzniká určité riziko, vzhledem k tomu, jak zásadní jsou mobilní telefony, internet a další telekomunikační služby pro moderní život, nemusí být odliv zákazníků v důsledku zvyšování cen tak závažný jako u jiných měsíčních předplatných.

Za druhé, marže společnosti AT&T se mohou zvyšovat v důsledku snižování dluhu. Oddělení médií jí umožnilo zbavit se dluhu ve výši více než 40 miliard USD. To je dobré nejen z hlediska čistého zisku a peněžních toků, ale snížení zadluženosti její rozvahy by také mohlo ospravedlnit několikanásobnou expanzi.

Zdroj: Getty Images

Podtrženo a sečteno, akcie T

V současné době se akcie AT&T obchodují za pouhý osminásobek odhadovaného zisku v roce 2022. To má jistě své důvody. I když se trh zahřál, investoři jsou stále opatrní, pokud jde o její budoucnost. Stále z ní mají mnoho běžných obav než před oddělením jejího mediálního byznysu.

Nicméně jsme zjistili, že existuje cesta k růstu, a to prostřednictvím cest, jako je 5G. Očekává se také zvýšení marží, do jisté míry díky snižování zadluženosti. Vzhledem k tomu, že trh nadále plně doceňuje, že „Ma Bell“ posiluje, mohl by se vyšplhat k vyšším cenám.

Není pochyb o tom, že se jedná o jednu z nejatraktivnějších dividendových akcií. Investoři, kteří hledají kapitálový růst, by ji také neměli vynechat. Ať už máte zájem o příjem, růst nebo obojí, akcie T stojí za pozornost.