Akcie Chevronu na těchto úrovních vypadají atraktivně, říká HSBC

Nedávný pokles cen ropy ponechává akcie energetických společností na atraktivních hodnotách, takže je nyní vhodná doba pro nákup akcií Chevronu, uvedla ve středu banka HSBC.

Analytik Gordon Gray zvýšil doporučení pro akcie této energetické společnosti na „koupit“ z „držet“ a ve zprávě klientům uvedl, že se Chevron obchoduje na jedné z nejatraktivnějších úrovní v této oblasti.

„Akcie Chevronu byly v posledním měsíci jedny z nejhorších ve skupině a zvrátily tak část své předchozí výkonnosti,“ uvedl Gray. „Díky tomu se ocenění vrátilo na úroveň, která podle našeho názoru ospravedlňuje zvýšení ocenění.“

Gray mezi důvody, proč se mu akcie líbí, uvedl také program zpětného odkupu akcií společnosti a poznamenal, že existuje vysoká pravděpodobnost, že Chevron tento program opět zvýší. Vysoká páka společnosti na ceny ropy by mezitím mohla zajistit silné peněžní toky.

Zdroj: Getty Images

„Chevron je jednou z nejvíce pákových akcií v sektoru na zlepšení cen ropy a její dividenda je dobře podporována, ale myslíme si, že pozitivní tok zpráv o zpětných odkupech akcií je nyní v ocenění do značné míry diskontován,“ napsal Gray.

Akcie Chevronu letos vzrostly o více než 23 %, protože svět se potýká s nedostatkem dodávek ropy a rekordně vysokými cenami plynu v souvislosti s válkou na Ukrajině. Energetický sektor zároveň vzrostl o více než 30 %, i když z nedávných maxim ustoupil.

Vzhledem k cílové ceně banky ve výši 167 USD by akcie Chevronu mohly potenciálně vzrůst o dalších 15,5 % oproti úternímu závěru.