Akcie Gamestopu se po rozdělení akcií začínají obchodovat za 38 dolarů

Akcie maloobchodního prodejce videoher se po rozdělení akcií vyvíjejí v trendu.

Akcie společnosti GameStop (NYSE:GME) se dnes vyvíjejí podle trendu poté, co tento maloobchodní prodejce videoher rozdělil své akcie v poměru 4:1.

Akcie GME se nyní po rozdělení obchodují za 38 USD za akcii. Akcionáři se záznamem v obchodním rejstříku obdrželi tři dodatečné akcie za každou, kterou dříve vlastnili. GameStop poprvé oznámil plány na rozdělení svých akcií v březnu tohoto roku a akcionáři tento krok schválili na výroční schůzi společnosti v červnu.

Před dnešním rozdělením akcií klesla cena akcií společnosti GameStop od počátku roku o 75 % a obchodovala se za 158,75 USD za akcii.

Co se stalo

Rozdělení akcií snižuje cenu, za kterou si investoři mohou koupit akcie GME, na 38 USD a dostupnější cena by mohla přilákat k akciím individuální investory citlivé na cenu, což by vedlo k obnovení rally. Rozdělení akcií nemění základní údaje ani hodnotu společnosti, ale rozděluje stávající akcie na menší části.

Zdroj: Unsplash

Rozdělení akcií však činí akcie společností cenově dostupnějšími a může zvýšit základnu akcionářů. Společnost GameStop následuje několik dalších významných technologických společností, které letos rovněž rozdělily své akcie, včetně Amazonu (NASDAQ:AMZN) a mateřské společnosti Google Alphabet (NASDAQ:GOOG, NASDAQ:GOOGL), které své akcie rozdělily v poměru 20:1. Výrobce elektromobilů Tesla (NASDAQ:TSLA) oznámil plány na rozdělení svých akcií v poměru 3:1.

Proč je to důležité

Akcie GME nadále přitahují pozornost a jsou pozorně sledovány investory a obchodním tiskem. Akcie společnosti GameStop, známé jako původní „meme stock“, se za posledních 18 měsíců několikrát ocitly v short squeezu a vystoupaly nad 350 USD, než se zřítily zpět na zem.

Investoři, analytici a média budou sledovat, zda rozdělení akcií povede k novému růstu akcií GME. O rozdělení akcií se hodně mluví na sociálních sítích, včetně subredditu WallStreetBets, který je populární mezi drobnými investory a denními obchodníky. První reakce na rozdělení akcií se však zdá být nevýrazná, akcie GameStop vzrostly jen o nepatrných 0,22 %.

Co bude dál s akciemi GME

Uvidíme, zda bude mít rozdělení akcií společnosti GameStop výrazný dopad na cenu akcií. Společnost o rozdělení dobře informovala a bylo zdokumentováno v tisku, takže je možné, že tato zpráva již byla do ceny akcií započítána. Ale jak už to tak bývá, je těžké předvídat, co se stane s touto vysoce volatilní akcií.