Apple: Nepodceňujte pokračující růst společnosti, říká analytik Daniel Ives

Výsledková sezóna je nyní v plném proudu, ale většina velkých hráčů na Wall Street bude finanční výsledky za dané období reportovat až příští týden. Stejně tak i ten největší z nich; společnost Apple (AAPL) zveřejní výsledky za třetí fiskální čtvrtletí po uzavření burzy 28. července (čtvrtek).

Daniel Ives ze společnosti Wedbush si myslí, že Apple bude schopen splnit očekávání. Připomeňme, že podle prognózy společnosti se očekává, že výluky Covid v Číně „negativně ovlivní“ tržby ve výši 4 až 8 miliard USD v daném čtvrtletí. Navzdory přetrvávajícím problémům s dodávkami, které Apple – a další subjekty v technologickém odvětví – trápí, se však poptávka po iPhonech „drží o něco lépe, než se očekávalo“.

Pětihvězdičkový analytik dále dodal, že WS si je „dobře vědoma slabosti tohoto čtvrtletí a domníváme se, že se nakonec dívá za červnová čísla na zářijové a prosincové čtvrtletí, přičemž všichni sledují, zda cyklus výroby a poptávky po iPhonu 14 na podzim zůstane na správné cestě.“

Zdroj: Unsplash

Zde se Ives domnívá, že plán společnosti Apple pro nejnovější verzi svého vlajkového produktu bude zpočátku odpovídat výkonu iPhonu 13, nebo bude „plochý“, což podle analytika naznačuje, že Apple je přesvědčen, že existuje dostatečná poptávka po novém telefonu „navzdory nervóznímu makroprostředí“.

Ives sice tvrdí, že investoři stále podceňují „přilnavost cyklu upgradů iPhonů“, ale zároveň zdůrazňuje pokračující sílu jiného segmentu.

V letošním roce se očekávají roční příjmy z poskytování služeb ve výši 80 miliard dolarů a do roku 2023 se předpokládá, že budou stoupat „stabilním dvouciferným“ tempem. Podle Ivese je tento klíčový zdroj příjmů, kterým společnost proplouvá bouří na trhu, jádrem mnohonásobného a „růstového příběhu“ společnosti Apple.

Zdroj: Unsplash

Ives se domnívá, že na základě růstu a EBITDA má segment služeb sám o sobě hodnotu více než 1 bilion dolarů a v kombinaci se stěžejním hardwarovým byznysem představuje na současné úrovni „velmi přesvědčivý“ poměr rizika a výnosu.

Ives proto potvrdil rating Outperform (tj. Buy) pro akcie Apple spolu s cílovou cenou 200 USD, což naznačuje, že za rok budou akcie měnit majitele za ~29% prémii.

Průměrná cílová hodnota na ulici není tak vysoká, nicméně při ceně 182,12 USD ponechává prostor pro ~17% zhodnocení akcií v nadcházejících měsících. Podle hodnocení, které vychází z 22 nákupů oproti 6 držením, je AAPL konsenzuálně hodnocena jako silná koupě.