Proč si Raymond James myslí, že akcie společnosti Palantir mohou zdvojnásobit

Akcie společnosti Palantir (NYSE:PLTR) se dnes obchodují o 3 % výše poté, co investiční společnost Raymond James zahájila jejich pokrytí. Analytik Brian Gesuale přidělil akciím PLTR rating „strong buy“ a cílovou cenu 20 USD. Tato cílová cena znamená nárůst o více než 90 % oproti současné úrovni.

Od začátku roku ztratily akcie PLTR více než 40 % své tržní kapitalizace. Společnost však nedávno potvrdila, že 8. srpna, ještě před otevřením trhu, oznámí výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí. Akcionáři doufají, že zveřejnění výsledků požene akcie výše.

Analytici v průměru očekávají, že Palantir za druhé čtvrtletí vykáže tržby ve výši 470,93 milionu USD a zisk na akcii (EPS) ve výši 3 centů. Dále pro 3. čtvrtletí analytici rovněž očekávají tržby ve výši 507,04 milionu USD a zisk na akcii ve výši 5 centů.

S ohledem na tuto skutečnost se pojďme věnovat podrobnostem zvýšení analytických údajů.

Zdroj: Getty Images

Gesuale charakterizuje akcie PLTR jako „kulturního jednorožce“ s velkým oslovitelným trhem v hodnotě 120 miliard dolarů. USD, a to díky třem platformám, které poskytují softwarová řešení vládním i komerčním klientům po celém světě.

Analytik se dále domnívá, že poměr rizika a výnosu je pro společnost Palantir atraktivní, vzhledem k tomu, že akcie „klesly o 75 % z maxima zaznamenaného na počátku roku 2021“. Poukazuje na to, že společnost disponuje zhruba 30% mírou růstu tržeb a strukturou hrubé marže ve výši přibližně 80 %. Gesuale k tomu dodává: „Společnost Palantir je na tom nejlépe:

„Společnost pak od roku 2018 do roku 2020 téměř zdvojnásobila své tržby a překročila hranici miliardových tržeb a věříme, že v roce 2022 se opět téměř zdvojnásobí a bude koketovat s hranicí 2 miliard dolarů tržeb.“

I další analytici jsou pro akcie PLTR optimističtí. Analytička Bank of America Mariana Perez Mora dává akciím cílovou cenu 13 USD a rating „koupit“. Analytička se domnívá, že Palantir bude pravděpodobně těžit z technologie rozpoznávání obličeje (FRT), přičemž se odvolává na nedávnou zprávu. Podle Government Accountability Office začalo 18 z 24 vládních agentur častěji používat FRT mimo jiné pro účely vymáhání práva.

Analytička Goldman Sachs Gabriela Borgesová je vůči společnosti Palantir spíše neutrální s cílovou cenou 10 USD. Tento cíl vysvětluje „omezenou viditelností kadence podnikání v daném kvartálu“ a slabším makroekonomickým prostředím. Borgesová rovněž tvrdí, že odměny společnosti založené na akciích ve výši 33 % tržeb jsou ve srovnání s konkurenčními společnostmi vysoké.

Průměrná cílová cena akcií PLTR mezi 13 firmami, které společnost pokrývají, je 10,92 USD.