Odborníci věří, že kryptoměna Solana (SOL) dosáhne 512 dolarů v roce 2030

Analytická společnost Finder právě zveřejnila cenové předpovědi pro Solanu (SOL-USD). Panel 54 fintech expertů této firmy se vyjádřil k budoucnosti kryptoměny SOL vcelku optimisticky. Nedávno odborníci vydali také názor na Ethereum (ETH-USD).

Konkrétně panel společnosti Finder nedávno předpověděl, že ETH dosáhne svého dna před koncem roku. Odborníci však předpokládají, že SOL ve skutečnosti zakončí rok 2022 na vysoké úrovni. Očekávají, že kryptoměna SOL ukončí rok 2022 na úrovni 45 USD, což je pěkný nárůst oproti současné ceně přibližně 41 USD za minci.

Pojďme se blíže podívat na to, co panel očekává od Solany v následujících letech.

Zdroj: Shutterstock

Předpovědi ceny kryptoměny SOL

Za prvé, panel od ledna snížil své prognózy pro krypto SOL. To se vzhledem k nedávnému propadu kryptoměn dalo očekávat. Nová cena na konci roku ve výši 45 dolarů tedy skutečně vypadá jako prudký pokles oproti lednové předpovědi společnosti Finder ve výši 222 dolarů.

Jako vždy je však pro investory důležité, aby se na budoucnost dané kryptoměny dívali z makropohledu. V případě SOL panel očekává, že mince dosáhne do roku 2025 hodnoty 166 dolarů. Odtud pak očekává, že krypto SOL bude dále stabilně růst a desetiletí zakončí na ceně 512 USD za minci. Považte, že taková je návratnost investice (ROI) pro investory, kteří si kryptopeněženku SOL koupili právě minulý týden.

Někteří odborníci jsou ještě více býčí, než naznačuje celkový konsenzus. Například výkonný ředitel správy fondů DigitalX Alex Nagorskii vidí SOL do konce roku 2022 na 80 dolarech:

„Solana implementovala několik slibných aktualizací protokolu, které zřejmě krátkodobě snížily výpadky. Ještě se uvidí, zda stabilita přetrvá. Solana převzala významnou část trhu NFT od Etherea a zůstává slušným konkurentem v závodě L1.“

Generální partner hedgeového fondu Panxora Gavin Smith tento názor potvrzuje. Smith si myslí, že Solana může do roku 2023 dosáhnout 76 dolarů, a označuje ji za „jednoho z hlavních uchazečů v oblasti blockchainu chytrých kontraktů“. Expert také říká, že pokud Ethereum nepřinese nižší poplatky za transakce s upgradem Merge, může kryptoměna SOL získat.

A konečně, generální ředitel Router Protocol Ramani Ramachandran vyzdvihuje „prosperující ekosystém NFT“ Solana jako další potenciální katalyzátor růstu. Ramachandran také říká, že „SOL opravuje mnoho svých technických problémů“, čímž řeší obavy, které vznesli jiní odborníci.

Zdroj: Solana

Podtrženo a sečteno, Solana

Ne každý odborník z panelu Finder je ke kryptoměně SOL optimistický, ale převažuje shoda, že nyní je ten správný čas na nákup. Přibližně 40 % členů panelu ohodnotilo Solanu jako nákup. Pouze 29 % vydalo prodejní hodnocení a posledních 31 % označilo SOL za „hold“.

Mimo panel se v poslední době vyjádřili v býčí prospěch SOL i další. Přispěvatel serveru InvestorPlace Mark Hake označuje Solanu za alternativu k Ethereu, která je výkonnější a zároveň levnější.