Proč jsou aktuálně akcie čínské automobilky NIO v centru pozornosti?

O společnosti NIO (NYSE:NIO) se v poslední době mluví ve světě elektromobilů a na Wall Street před očekávaným uvedením polovodičové baterie na trh. Bohužel akcie NIO měly problém udržet krok s veselou náladou společnosti a v pátek, v pro trhy pochmurný den, klesly o 7 %.

Co se v poslední době děje s NIO?

Inu, fanoušci výrobce elektromobilů se mohou těšit na novou vzrušující modernizaci baterií, která přijde ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022. Čínská automobilka se chystá nabídnout polovodičovou baterii o kapacitě 150 kWh, a to jak novým, tak stávajícím majitelům vozů NIO. Na rozdíl od tradičních lithium-iontových baterií obsahujících kapalný elektrolyt budou nové baterie obsahovat pevný elektrolyt s anodou vyrobenou z kompozitu křemíku a uhlíku a niklovou katodou. Nové modely NIO budou standardně vybaveny modernizovanými bateriemi. Nemusíte se však bát, majitelé již existujících vozů si mohou nové baterie snadno vyměnit, a to trvale nebo každý měsíc. Společnost NIO totiž dosud provedla více než 10 milionů výměn baterií. To je pozoruhodný výkon, zejména vzhledem k tomu, že NIO jen letos vyrobilo 200 000. elektromobil.

Nová baterie výrazně zlepší účinnost modelů NIO. Dojezd modelu NIO ES8 se zvýší z 293 km na 828 km. Model Es6 mezitím ujede z 610 km (379 mil) na 900 km (559 mil) a model ET7 z 675 km (419 mil) na více než 1 000 km (621 mil). To je podstatné zlepšení, které fanoušky NIO jistě potěší.

Co ještě potřebujete vědět o skladových zásobách NIO?

Zdroj: Unsplash

Akcie NIO klesají po silných výsledcích společnosti Tesla

Investoři NIO mohou být pátečním poklesem poněkud zklamáni, zejména vzhledem k dobrým zprávám z tohoto týdne. Celý technologický sektor ve středu vyskočil po překvapivém zisku společnosti Tesla (NASDAQ:TSLA). Dítěti Elona Muska se podařilo překonat očekávání ohledně zisku na akcii. Tesla totiž vykázala upravený zisk na akcii ve výši 2,27 USD oproti očekávaným 1,81 USD při tržbách 16,93 USD oproti odhadům kolem 17,1 miliardy USD.

Musk také investory ujistil, že poptávka společnosti se drží na vysoké úrovni a že očekává, že problémy s dodavatelským řetězcem rychle skončí.

Zpráva ve čtvrtek povzbudila Wall Street, včetně mnoha výrobců elektromobilů, jako je NIO. Akcie NIO ve čtvrtek vyskočily o více než 2 %, přičemž technologický Nasdaq se těšil podobným ziskům. Bohužel dnešní překvapivá medvědí vlna většinu zisků z tohoto týdne do značné míry vymazala. Zda se společnosti NIO podaří získat zpět dřívější dynamiku před uvedením nové zajímavé baterie na trh, se teprve uvidí.