Americký dolar se ve středu na začátku evropského obchodování před zveřejněním zápisu z posledního zasedání Federálního rezervního systému stabilizoval, zatímco britská libra po nejnovějším skoku inflace vzrostla.
Dolarový index, který sleduje zelenou bankovku vůči koši šesti dalších měn, se zvýšil na 106,430, když v úterý skončil převážně beze změny.
Mírnější než očekávané údaje o inflaci v USA minulý týden vedly k oslabení dolaru, protože obchodníci snížili své sázky na výrazné zvýšení úrokových sazeb v září. Index však ztracené pozice do značné míry získal zpět, protože řada tvůrců politiky Fedu naznačila, že v letošním roce budou úrokové sazby vyšší, vzhledem k tomu, že inflace se stále drží poblíž 40letých maxim.
Trhy se stále obávají jakéhokoli dalšího jestřábího komentáře v zápisu z jednání, který bude zveřejněn ve 20:00, přičemž obchodníci sledují, zda Fed v září signalizuje další zvýšení úrokových sazeb o 75 bazických bodů, které by odpovídalo červencovému zvýšení.
Zajímavé bude také zveřejnění údajů o maloobchodních tržbách v USA za červenec v 14:30, u kterých se očekává meziměsíční nárůst pouze o 0,1 % oproti 1% skoku v červnu, protože spotřebitelé omezují diskreční výdaje, když inflace je stále na 40letých maximech.
EUR/USD – Zdroj: Autochartist
Jinde se kurz NZD/USD snížil o 0,1 % na 0,6339 poté, co Reserve Bank of New Zealand zvýšila sazby o očekávaných 50 bazických bodů a poukázala na potřebu urychlit načasování budoucího zvyšování sazeb.
AUD/USD klesl o 0,4 % na 0,6995 poté, co mzdy v Austrálii v posledním čtvrtletí meziročně vzrostly o 2,6 %, což je výrazně pod celkovou inflací 6,1 %, a podpořil tak krok centrální banky, která si chtěla ponechat větší flexibilitu v oblasti úrokových sazeb.
Zpět v Evropě GBP/USD vzrostl o 0,1 % na 1,2104 poté, co spotřebitelské ceny ve Velké Británii od června vzrostly o 0,6 %, takže oproti předchozímu roku vzrostly o 10,1 % – to je nejvyšší míra inflace od počátku roku 1982.
EUR/USD klesl o 0,1 % na 1,0163 před zveřejněním konečného údaje o HDP eurozóny za druhé čtvrtletí později během seance, přičemž předběžné údaje ukázaly rychlejší než očekávaný růst před očekávaným zpomalením v průběhu roku.
„Výhled ekonomiky eurozóny se rychle zatemnil a zdá se, že ekonomika směřuje k recesi,“ uvedli analytici společnosti Nordea ve své poznámce.
Nicméně „navzdory oslabujícímu výhledu bude muset ECB posílit svůj kredit bojovníka proti inflaci a pokračovat ve zvyšování sazeb“.