Americký dolarový index (DXY), který sleduje výkonnost dolaru vůči koši šesti hlavních měn, ve čtvrtek v druhé polovině dne nabral býčí dynamiku a vyšplhal se na nejvyšší úroveň za poslední měsíc nad 107,50 bodu. Vzhledem k absenci zveřejnění makroekonomických údajů vysoké úrovně zůstává DXY na počátku pátku ve fázi konsolidace. Mezitím se výnos desetiletých amerických státních dluhopisů drží nad 2,9 % a futures na americké akciové indexy klesají v rozmezí 0,25 % až 0,45 %, což pomáhá zelené bankovce zůstat odolnou vůči svým hlavním rivalům.
Jestřábí komentáře představitelů Fedu pomohly dolaru překonat své soupeře. V rozhovoru pro CNN ve čtvrtek „trhy mají nedostatek pochopení, ale spotřebitelé chápou, že sazby nepůjdou dolů hned poté, co se zvýší,“ uvedla prezidentka sanfranciského Fedu Mary Dalyová. Pokud jde o zářijové rozhodnutí o sazbách, Dalyová uvedla, že by bylo vhodné buď zvýšení o 50 bazických bodů (bps), nebo o 75 bps. Prezident Federální rezervní banky v St. Louis James Bullard na stejné téma poznamenal, že se přiklání ke zvýšení sazeb o 75 bazických bodů na příštím zasedání.
Dříve během dne údaje z Německa odhalily, že index cen výrobců (PPI) v červenci meziročně vyskočil na 37,2 % z červnových 32,7 %. Tento tisk byl mnohem vyšší než tržní očekávání ve výši 32 %. Měnový pár EUR/USD, který se propadl na nejnižší úroveň od poloviny července pod 1,0100, na tyto údaje bezprostředně nereagoval a naposledy se obchodoval beze změny na úrovni 1,0085.
Britský statistický úřad oznámil, že maloobchodní tržby v červenci meziměsíčně vzrostly o 0,3 % po červnovém poklesu o 0,2 %. Přestože tento údaj byl lepší než tržní prognóza poklesu o 0,2 %, nepomohl britské libře najít poptávku. GBP/USD se po čtvrtečním prudkém poklesu obchoduje v záporném teritoriu mírně nad úrovní 1,1900.
USD/JPY ve čtvrtek prodloužil svou rally a uzavřel třetí den v řadě v kladném teritoriu. V době tisku se tento měnový pár pohyboval o 0,3 % výše na úrovni 136,30 a obchodoval se tak na nejvyšší úrovni od 28. července.