Společnosti Trezor a Wasabi spojily své síly, aby učinily bitcoin soukromějším

Společnost Trezor, která stojí za jednou z nejoblíbenějších kryptopeněženek, se spojila s projektem Wasabi na ochranu soukromí, aby do bitcoinových transakcí na svých hardwarových peněženkách vnesla míchání CoinJoin. Za zmínku samozřejmě stojí také fakt, že Trezor je rovněž ryze českou společností a jako takový udělal velkou díru do kryptosvěta. Tato hardwarová peněženka dnes právem patří mezi ty nejzajímavější nástroje a gadgety v tomto světě. A velice silně Trezor jako takový pomohl udělat držení bitcoinu a dalších kryptoměn ještě mnohem bezpečnějším. Na toto samozřejmě nesmíme zapomenout.

Oba projekty potvrdily partnerství v pondělí prostřednictvím Twitteru. Jde o to, že uživatelé budou moci od příštího roku používat CoinJoin na svých zařízeních Trezor pro větší soukromí transakcí.

Zdroj: Unsplash

CoinJoin je mixér mincí, který seskupuje bitcoinové transakce a zastírá tak jejich původ. Wasabi Wallet je populární bitcoinová peněženka vyrobená softwarovou firmou zkSNACKs, která využívá technologii CoinJoin.

Trezor se specializuje na cold storage – peněženky, které ukládají kryptoměny offline, což je nejbezpečnější způsob ukládání digitálních aktiv.

Přispěvatel Wasabi Wallet Rafe řekl Decryptu, že cílem je, aby uživatelé Trezor Suite mohli posílat privátní mince přímo ze svých hardwarových peněženek.

„V aplikaci Trezor Suite se budete moci připojit k našim zkSNACKům WabiSabi CoinJoin rounds se svou hardwarovou peněženkou,“ řekl a vysvětlil, že WabiSabi je nový protokol CoinJoin.

„Důvodem, proč jej Trezor integruje, je to, že se jedná o zdaleka nejpokročilejší protokol CoinJoin,“ řekl.

Karo Zagorus, který ve společnosti zkSNACKs vede komunitu a správu reputace, dodal, že partnerství vzniklo na základě rozhovorů, které začaly v roce 2019, a představuje „fenomenální úspěch“.

Podle zkSNACKs a těch, kteří na Wasabi Wallet pracují, je soukromí v kryptoměnách důležitější než kdykoli předtím. Důvodem je podle nich rostoucí vládní dohled – a finanční transakce by nakonec mohly být využity k důkladnému sledování toho, co občané dělají.

A řekli Decryptu, že právě proto neúnavně pracují na nástrojích, které Bitcoin, největší digitální aktivum, učiní soukromějším. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je Bitcoin snadno sledovatelný, a proto není ze své podstaty anonymní.

Zdroj: Getty Images

Směšovače mincí – a soukromí v kryptoměnách obecně – jsou v centru pozornosti hodně od chvíle, kdy americká vláda minulý měsíc sankcionovala Tornado Cash. Ministerstvo financí zakázalo Američanům používat tento coin mixer, který uživatelům umožňoval provádět soukromé transakce s Ethereem, protože tvrdilo, že ho zločinci používali k praní špinavých peněz.

Kryptoměnová komunita se po této zprávě rozbouřila a washingtonská skupina Coin Center, která se zabývá obhajobou kryptoměn, pohrozila, že zákaz napadne u soudu. Soukromí a potenciál Bitcoinu v tomto směru je dlouhodobě velmi zajímavou tematikou – a je potřeba ji určitě rozvíjet dál a dál. Soukromí a decentralizace jsou totiž prakticky dvěma hlavními pilíři světa kryptoměn, které je potřeba nadále a nadále šlechtit a rozvíjet. Věříme, že Bitcoin má v tomto směru ještě co nabídnout.