2 nejlepší veganské akcie, které je nyní vhodné koupit do vašeho portfolia

Veganský sektor pomalu ale jistě nabírá na důležitosti. Myslíme si, že je fajn v tomto trendu mít něco nainvestováno.

Společnost Beyond Meat (NASDAQ:BYND) ztratila v roce 2022 téměř 66 % své hodnoty. Tento pokles přivedl investory do kyselé nálady, pokud jde o investice do nejlepších veganských akcií. Tento trh ale jen tak nezmizí.

Dále se zdá, že potravinářský průmysl se nemůže rozhodnout, zda je pro jeho výrobky příznivější termín veganský nebo rostlinný.

„Domnívám se, že termín plant-based nese nejširší apel a je snadno srozumitelný,“ říká [Lisa Feria, riziková investorka ze Stray Dog Capital] Feria pro VegNews.

‚Termín vegan má bohužel stále určité negativní konotace, které přesahují rámec konzumace potravin. Vegani obvykle žijí životem, ve kterém vyhledávají produkty bez živočišného původu obecně. Flexitariáni mohou chtít k večeři jen jídlo zaměřené na rostliny,’“ napsala v srpnu Nicole Axworthyová, spolupracovnice VegNews.

Část problému však spočívá v tom, že spotřebitelé ani nepoznají rozdíl. Podle Axworthyové studie Vegan Society z roku 2020 zjistila, že 64 % respondentů si myslí, že rostlinná strava znamená bez živočišných produktů.

Pro tento článek jsem vzal v úvahu všechny společnosti, které prodávají výrobky bez živočišných produktů, ať už jsou veganské, nebo ne.

Zde jsou 2 nejlepší veganské akcie k nákupu z investičního hlediska.

Corteva (CTVA)

)Největším podílem společnosti KROP je Corteva (NYSE:CTVA), která tvoří 15,57 % jejích aktiv. CTVA je čistě zemědělská společnost, která se specializuje na řešení pro osiva a ochranu plodin. Působí ve více než 140 zemích světa. Společnost Corteva byla oddělena od společnosti DowDupont 1. června 2019.

Pro rok 2022, na základě středního bodu svého výhledu, společnost Corteva očekává, že její tržby vzrostou o 11 % na 17,35 miliardy USD. Rovněž poskytla výhled 17% nárůstu svého provozního zisku před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA). Společnost předpokládá, že její provozní zisk EBITDA dosáhne v letošním roce 3,03 miliardy USD. Její volný peněžní tok za letošní rok by měl činit 1,0 až 1,3 miliardy USD.

Za první pololetí roku 2022 oznámila, že její tržby vzrostly o 11 % na 10,85 miliardy dolarů. Ve stejném období její provozní zisk EBITDA meziročně vzrostl o 17 % na 2,76 miliardy dolarů.

Zdroj: PX

Segment osiv společnosti se na celkových tržbách podílel 60 %, zbylých 40 % vygenerovala jednotka ochrany rostlin. Severní Amerika se na jejích tržbách v první polovině roku 2022 podílela 56 %.

Akcie společnosti Corteva pokrývá celkem 26 analytiků. Osmnáct z nich ji hodnotí jako „overweight“ nebo „buy“ s průměrnou cílovou cenou 66,47 USD oproti současné ceně akcií 62 USD.

Lindsay (LNN)

Lindsay (NYSE:LNN) je šestým největším podílem v KROP, který tvoří 6,25 % jejích aktiv.

Stejně jako společnost Corteva, i Lindsay se zabývá systémy zavlažování plodin s centrálním a bočním pohybem, které pomáhají udržovat úrodu zemědělců zdravou. Od roku 1955 pomáhají její výrobky a služby zemědělcům šetřit zdroje a zvyšovat výnosy. Kromě zavlažovacích produktů vyrábí Lindsay také infrastrukturní řešení pro dálnice a železnice.

Ve třetím čtvrtletí tvořily zavlažovací produkty společnosti Lindsay 88 % jejího nejvyššího obratu, který dosáhl 214,3 milionu USD. Zbývajících 12 % tržeb firmy tvořily infrastrukturní aktivity. Celkové tržby společnosti Lindsay meziročně vzrostly o 32 %, zatímco její provozní zisk vyskočil o 65 % na 35,2 milionu USD, což představuje 16,4% provozní marži.

Zdroj: Unsplash

Tržby jejího mezinárodního podnikání v oblasti zavlažování vyskočily ve 3. čtvrtletí o 75 %. Tržby jejího podnikání v oblasti infrastruktury vzrostly ve čtvrtletí meziročně o 17 %, zatímco provozní zisk tohoto segmentu se meziročně nezměnil.

Vzhledem k tomu, že spotřebitelé se i nadále zajímají o svou potravinovou bezpečnost, měl by zavlažovací byznys společnosti i nadále generovat silný růst tržeb.

Pokud jde o infrastrukturu, snaha Bidenovy administrativy o obnovu dálnic a silnic v zemi by měla podpořit prodej jejích výrobků pro bezpečnost silničního provozu.

Společnost Lindsay sice nevyrábí rostlinné nebo veganské potraviny, ale poskytuje zemědělcům produkty, které udržují zásoby potravin zdravé a živé. Bez společnosti Lindsay a jejích kolegů by se plodiny zdaleka tolik neurodily, což by produkci veganských a rostlinných potravin ještě více ohrozilo.

Její dva podniky jsou nudné, ale nezbytné.