Nejlevnější a nejoblíbenější akcie v indexu S&P 500 podle Goldman Sachs

Na tomto rozkolísaném trhu se někteří investoři snaží najít solidní hodnotové akcie.

Společnost Goldman Sachs se domnívá, že právě pro to je ten správný čas.

Analytik Cormac Conners v týdnu ve zprávě uvedl, že velké rozpětí v ocenění mezi nejdražšími a nejlevnějšími jmény na trhu vytváří příležitost, aby hodnota v příštích třech letech dosáhla lepších výsledků.

Údaje také naznačují, že hodnotové akcie mají tendenci překonávat růstové tituly na začátku recese a po vrcholu inflace nebo na konci cyklu zvyšování úrokových sazeb, uvedl.

S ohledem na tuto skutečnost sestavil server CNBC Pro seznam akcií v indexu S&P 500, které jsou levné, ale zároveň se těší velké oblibě analytiků Wall Street.

Pro vyhledání těchto jmen CNBC prověřila společnosti se čtyřmi atributy: aktuální forwardový poměr ceny k zisku nižší než jejich historický pětiletý průměrný forwardový P/E; zisky, u nichž se odhaduje nárůst alespoň o 10 %; které mají nákupní hodnocení od alespoň 50 % analytiků, kteří se danou akcií zabývají; a alespoň 10% nárůst konsensuální cílové ceny analytiků.

Například společnost Walt Disney se obchoduje s 26% diskontem na základě forwardové ceny vůči zisku, což je pod jejím historickým pětiletým průměrným forwardovým P/E. Je také velmi oblíbená u analytiků, 72 % z těch, kteří se jí věnují, ji hodnotí jako kupní a její průměrná cílová cena je podle společnosti FactSet zvýšena o 24 %.

Společnost Third Point Daniela Loeba nedávno získala nový podíl v zábavním gigantu v hodnotě údajně 1 miliardy USD. V dopise, který získal David Faber z CNBC, tento aktivistický investor prosazoval, aby společnost Disney vyčlenila sportovní síť ESPN, a vyzval ji, aby integrovala Hulu přímo do platformy Disney+.

Na seznamu je také společnost Qualcomm, která nedávno uzavřela dohodu se společností Meta o vývoji čipů pro virtuální realitu pro aplikace metaverse. Qualcomm se obchoduje s téměř 39% diskontem na základě forwardového P/E, což je výrazně pod historickým pětiletým průměrem forwardového P/E. Přibližně 53 % analytiků, kteří se touto akcií zabývají, ji hodnotí jako nákupní a podle společnosti FactSet má Qualcomm 42% nárůst průměrné cílové ceny.

Společnost Advanced Micro Devices, další výrobce čipů, má podle FactSet 52% nárůst průměrné cílové ceny analytiků a obchoduje se s 54% diskontem na základě forwardového P/E. Společnost Stifel nedávno zahájila pokrytí akcií s nákupním ratingem. Její cílová cena 122 USD znamená, že by akcie mohly oproti středečnímu závěru vyskočit o více než 53 %. Akcie AMD se letos zatím propadly o zhruba 45 %.

„Navzdory krátkodobé volatilitě poptávky očekáváme, že růst akcií bude výrazně nad úrovní trhu, a očekáváme, že bude pokračovat expanze hrubé a provozní marže, což by v konečném důsledku mělo podle našeho názoru vést k násobné expanzi,“ napsal v týdnu analytik Stifel Ruben Roy.

Mezitím je stavitel domů DR Horton na základě forwardového P/E velmi levný, obchoduje se s téměř 47% diskontem, což je výrazně pod jeho historickým pětiletým průměrným forwardovým P/E. V srpnu se nálada stavitelů rodinných domů změnila na negativní a Národní asociace stavitelů domů vyhlásila recesi v oblasti bydlení.

Tyto nepříznivé faktory se projevily na společnosti DR Horton, která snížila svůj celoroční výhled prodeje s odkazem na klesající poptávku. Podle společnosti FactSet akcie od počátku roku poklesly o 34 %, ale průměrná cílová cena je o 28 % vyšší.

Na seznamu se objevily také čtyři energetické společnosti. Jedním z nich je Halliburton, který od začátku roku vzrostl o 25 %, ale na základě forwardového P/E je stále levný. Obchoduje se s téměř 40% slevou oproti historickému pětiletému průměrnému forwardovému P/E. Akcie, které ve středu klesly spolu s dalšími energetickými jmény a cenami ropy v důsledku oslabení spotových cen energií, mají podle společnosti FactSet ještě 48% nárůst průměrné cílové ceny.