2 technologické akcie, které je třeba nyní koupit, pokud chcete dlouhodobé zisky

Najít nejlepší technologické akcie k nákupu je nyní o něco složitější než před rokem.

Zatímco index S&P 500 se držel relativně dobře, medvědí trh byl pro investory do jednotlivých akcií krutý. Jednoduše řečeno, mnoho jednotlivých jmen bylo vymazáno, zejména v oblasti technologií. Vzhledem k výprodeji to investory přimělo hledat technologické akcie, které by mohli nakoupit uprostřed oslabení.

Hrstka jmen se držela docela dobře, například Apple (NASDAQ:AAPL) a Microsoft (NASDAQ:MSFT). Celkově se však technologické akcie uprostřed volatility potýkaly s obrovskými problémy.

Chci se podívat na hrstku technologických akcií, které je vhodné koupit, i když byly poraženy, protože se zdá, že klesly nespravedlivě. V podstatě hledáme dobré podniky a ne tak dobré akcie. I zde mají investoři poměrně velkou volnost.

Existují problémové technologické akcie, které lze koupit na základě rozvahy nebo síly peněžních toků. Nebo mohou koupit lídry relativní síly, jako je výše zmíněný Apple nebo Microsoft. Já hledám spíše směs – jména, která se do jisté míry udržela, ale jde o podniky, které nadále šumí. Toto jsou nejlepší podceňované technologické akcie ke koupi.

Advanced Micro Devices (AMD)

V současné době se akciím výrobců počítačových čipů příliš nedaří. Společnost Nvidia (NASDAQ:NVDA) nedávno oznámila docela neuspokojivá čísla a několik dalších také. Některé z nich špatné výsledky oznámily předem, jiné si na zprávu počkaly. Žádná z nich však není Advanced Micro Devices (NASDAQ:AMD).

Zdroj: Getty Images

Její pochybovači tomu nemohou uvěřit, ale společnosti AMD nadále rostou tržby, zisky, marže i cash flow. Společnost v srpnu vykázala dobré výsledky, a i když výhled trochu zaostal za očekáváním, byl téměř v souladu s očekáváním a docela dobrý.

Věřím, že pokud zbytek této skupiny dostane ránu, pak ji dostanou i akcie AMD. Není to fér, ale taková je realita. Za současného stavu se však akcie AMD jednoduše stanou jednou z technologických akcií, které se dají koupit při poklesu.

Akcie se obchodují za zhruba 19násobek letošních zisků, přičemž se předpokládá, že společnost vygeneruje tržby ve výši 26,2 miliardy dolarů. Odhady pro příští rok počítají s 13% růstem tržeb na téměř 30 miliard dolarů a s 12% růstem zisku na téměř 5 dolarů za akcii.

Ať to stojí, co to stojí, analytici jsou ve svých prognózách vůči této společnosti trvale příliš konzervativní.

Palo Alto Networks (PANW)

Z nějakého důvodu mají investoři tendenci přehlížet akcie v oblasti kybernetické bezpečnosti v době potíží. Je to pravděpodobně způsobeno oceněním, ale když si poslechnete vedení společnosti Palo Alto Networks (NASDAQ:PANW) – nebo jakékoli jiné firmy zabývající se kybernetickou bezpečností – řeknou vám, že to, že ekonomika zpomaluje, neznamená, že kybernetická kriminalita zpomaluje. Ba naopak, tempo se zrychluje.

Dne 22. srpna společnost dosáhla ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí lepších výsledků v horní i dolní části zisku, protože tržby meziročně vzrostly o 27 %. Ještě lepší je, že společnost poskytla silný výhled na rok 2023.

Zdroj: Getty Images

Vedení společnosti očekává tržby ve výši 6,85 až 6,90 miliardy USD oproti konsensuálnímu očekávání 6,76 miliardy USD. Pokud by jich bylo dosaženo, představovalo by to zhruba 25% růst oproti roku 2022. Výhled zisku rovněž překonal očekávání analytiků.