Akcie AMD jsou tou nejlepší příležitostí profitovat na výrobě počítačových čipů

Akcie AMD se pravděpodobně vrátí na svůj vrchol z konce roku 2021, než se nadějete.

Před nedávnem se stal přelomovým legislativním aktem obou stran zákon o čipech a vědě (CHIPS and Science Act). Výrobce čipů Advanced Micro Devices (NASDAQ:AMD) z tohoto zákona jistě těží, ačkoli trh to zřejmě neocení. Investoři navíc zřejmě ještě plně nepochopili, jak působivé byly výsledky společnosti Advanced Micro Devices za druhé čtvrtletí roku 2022. Celkově jsou akcie AMD výrazně levnější, než by měly být, a nyní se jeví jako silná hodnota.

Uznávám, že pro akcionáře společnosti Advanced Micro Devices to byla v roce 2022 zatím kamenitá cesta. Museli se obávat nedostatku pracovních sil a technologických komponentů spolu s vysokou inflací. Existuje tedy naděje na světlejší budoucnost?

Stačí si uvědomit, že z rozšířeného neklidu na trhu často vznikají skvělé příležitosti pro hodnotové investice. I když jsou výrobci čipů jako Advanced Micro Devices na dně, existuje více důvodů, proč mít naději.

Zdroj: Shutterstock

Vládní podpora bude pro akcie AMD přínosem

Problémy, se kterými se američtí výrobci čipů letos potýkají, se všechny odrážejí v ceně akcií AMD. Ta klesla ze 160 dolarů na konci roku 2021 na zhruba 80 dolarů na začátku letošního září. Mluvíme o 50% výprodeji u giganta ve výrobě čipů!

Jak informoval přispěvatel serveru InvestorPlace Brent Kenwell, prezident Joe Biden podepsal 9. srpna zákon o čipech a vědě. Podle vší logiky by tato přelomová událost měla cenu akcií Advanced Micro Devices již nyní posunout na téměř 100 USD. Přesto se zdá, že trh přijetí zákona o CHIPS jen s velkým zívnutím přivítal.

Věřím, že jednoho dne budou tohoto zívnutí litovat. Zákon CHIPS zahrnuje více než 52 miliard dolarů pro americké podniky vyrábějící polovodiče. Vyčleňuje také další miliardy dolarů na daňové úlevy, které mají podpořit investice do výroby čipů.

Dopad všech těchto finančních prostředků se neprojeví okamžitě. Reakce v odvětví výroby čipů, a tedy i v akciích AMD, bude zpožděná. Proto má smysl nakupovat nyní, dokud jsou akcie relativně levné.

Nezapomeňte, že výsledky společnosti AMD překonaly očekávání

Spolu se schválením zákona o CHIPS investoři zřejmě také odmítli výsledky společnosti Advanced Micro Devices za druhé čtvrtletí roku 2022, které překonaly očekávání. Vzhledem k náročnému makroekonomickému pozadí lze říci, že společnost AMD prokázala působivou odolnost.

Překonání výsledků společnosti nebylo nijak velké, ale přesto bylo pozoruhodné. Za prvé, tržby společnosti AMD za 2. čtvrtletí roku 2022 ve výši 6,55 miliardy dolarů překonaly konsenzuální odhad analytiků ve výši 6,53 miliardy dolarů. Kromě toho upravený zisk na akcii (EPS) ve výši 1,05 USD překonal odhad Wall Street ve výši 1,03 USD.

Zdroj: Shutterstock

Možná, že investoři měli špatnou náladu kvůli měkkým výhledovým prognózám společnosti Advanced Micro Devices. Konkrétně společnost AMD plánovala tržby ve výši 6,7 miliardy USD plus minus 200 milionů USD. Analytici na Wall Street naproti tomu modelovali tržby ve výši 6,83 miliardy dolarů.

Fajn, takže neambiciózní výhled společnosti AMD je nyní do akcií započítán. Kromě toho by se nízká očekávání mohla ukázat jako příprava na budoucí překonání zprávy o příjmech.

Co můžete udělat nyní?

Nemusíte se nechat odradit iracionalitou a pesimismem trhu od investice do Advanced Micro Devices. Berte to jako 50% slevu na osvědčenou značku v oblasti výroby amerických čipů.

Neváhejte tedy a pořiďte si několik akcií AMD a držte je dlouhodobě. Až se převládající pesimismus nakonec změní v optimismus, můžete hodnotu své investice zdvojnásobit a ještě něco navíc.