Mezi nejúspěšnější akcie tohoto týdne na Wall Street patří i solární akcie

Akcie konečně dosáhly silného týdenního výkonu, přičemž k růstu přispělo několik částí trhu.

Index S&P 500 od začátku týdne vzrostl o 3 %, čímž je na dobré cestě přerušit třítýdenní sérii ztrát. Každý sektor v rámci indexu je za tento týden v plusu o více než 1 %, s výjimkou energetického sektoru, který je za tu dobu beze změny.

Mezi jednotlivými akciemi tvořícími index se nejlépe dařilo společnostem od zdravotnictví až po společnosti poskytující spotřebitelské služby a všechny zaznamenaly alespoň 10% zisky.

Následuje 10 nejvýkonnějších akcií v indexu S&P 500 v tomto týdnu a stanovisko analytiků k nim.

Na první místo se dostala společnost Regeneron Pharmaceuticals, která od začátku týdne posílila o téměř 25 % poté, co zveřejnila pozitivní výsledky testů svého očního léku. Tyto zprávy přiměly banku Morgan Stanley ve čtvrtek zvýšit váhu akcií na „overweight“ z „equal weight“ a označit Regeneron za „klíčový růstový příběh v oblasti biotechnologií s velkou tržní kapitalizací“. Cílová cena 851 USD analytika Matthewa Harrisona znamená 20% nárůst oproti čtvrtečnímu závěru.

Přibližně 40 % analytiků, kteří akcie pokrývají, je hodnotí jako nákupní. Podle FactSet se Regeneron již obchoduje nad průměrnou cílovou cenou analytiků.

Mezitím 60 % analytiků pokrývajících společnost SolarEdge Technologies považuje její akcie za nákupní. Solární společnost, která může těžit z iniciativ Bidenovy administrativy v oblasti výdajů na čistou energii, si tento týden připsala téměř 18 %.

Akcie společnosti v uplynulém měsíci utrpěly určité ztráty poté, co její tržby za druhé čtvrtletí nenaplnily očekávání Wall Street a Komise pro mezinárodní obchod zahájila vyšetřování některých jejích výrobků poté, co menší konkurent požádal o zákaz dovozu. Přesto má SolarEdge podle průměrné cílové ceny 17,5% nárůst.

Mezi nejvýkonnější společnosti tohoto týdne patřily také United Airlines, které vzrostly o téměř 12 %. Letecká společnost ve středu aktualizovala svůj výhled provozních výnosů, když nyní očekává 12% růst oproti stejnému čtvrtletí roku 2019 z 11 %. United ve čtvrtek také oznámila, že se dohodla na koupi 200 elektrických leteckých taxíků od společnosti Eve Air Mobility.

Pouze 33 % analytiků, kteří se touto akcií zabývají, ji hodnotí jako nákupní. Očekává se však, že akcie vzrostou ze současných úrovní o téměř 32 %, vyplývá z údajů společnosti FactSet.

A konečně, společnost Norwegian Cruise Line Holdings tento týden posílila o 11 % a podle údajů společnosti FactSet má před sebou ještě 17,5% nárůst průměrné cílové ceny analytiků.

Norwegian Cruise Line, také krátce známá jako Norwegian, je americká výletní loď založená v roce 1966, zapsaná na Bermudách a se sídlem v Miami. Je to třetí největší výletní linka na světě cestujícími, která od roku 2018 ovládá přibližně 8,7% celkového celosvětového podílu cestujících na trhu výletních lodí.

V pondělí analytik Stifel Steven Wieczynski zopakoval cílovou cenu 26 USD, což naznačuje 82% nárůst oproti čtvrtečnímu závěru. Přestože akcie za celý rok stále klesly o 30 %, Wieczynski sází na to, že poptávka po plavbách se bude nadále zlepšovat. Výrazně zvýšil odhady zisku před úroky, zdaněním a odpisy pro roky 2023 a 2024.

Přibližně 41 % analytiků, kteří se zabývají akciemi společnosti Norwegian, ji hodnotí jako nákupní.