Mezi oblíbené hodnotové akcie Wall Street patří i mediální gigant

Letošní propad akcií přiměl mnoho lidí na Wall Street, aby se zaměřili na dříve podceňovanou část trhu: hodnotu.

Hodnotové akcie jsou takové, které se obvykle obchodují s nízkým násobkem ve srovnání s širším trhem a mají stabilní základy.

V posledních letech se investoři vyhýbali hodnotovým akciím ve prospěch jejich růstových protějšků, tedy těch, u nichž se očekává vysoký růst v porovnání s širším trhem. Za posledních pět let vzrostl fond SPDR Portfolio S&P 500 Growth ETF (SPYV) o 87 %, zatímco hodnotově orientovaný fond SPYV za tu dobu vzrostl jen o 37 %.

Někteří lidé na Wall Street se však nedávno vyjádřili, že vzhledem k současným tržním podmínkám dávají přednost hodnotovému investování.

V červnu spoluzakladatel společnosti AQR Capital Management Cliff Asness prohlásil, že hodnotové akcie jsou atraktivnější než růstové – a to i po letošní korekci, která poslala index S&P 500 do medvědího trhu. „Zůstáváme u toho [hodnoty], protože máme vždy rádi nějakou hodnotu v portfoliu. A máme rádi více, když vypadají velmi, velmi levně,“ řekl Asness v pořadu CNBC „Closing Bell“.

Zdroj: Getty Images

Nedávno banka Goldman Sachs uvedla, že nastal čas, aby hodnota konečně zvítězila nad růstem, přičemž analytik Cormac Conners poznamenal: „Současné relativní ocenění na akciovém trhu naznačuje, že hodnotový faktor bude ve střednědobém horizontu generovat silné výnosy.“

S ohledem na tuto skutečnost prověřil server CNBC Pro fond SPDR Portfolio S&P 500 Value ETF (SPYV) a vyhledal akcie, které splňují následující kritéria:

Nákupní hodnocení od více než 50 % analytiků, kteří je pokrývají
Upside k průměrné cílové ceně alespoň 20 %
Poměr ceny k zisku nižší než u indexu S&P 500

Zde je 10 jmen s nejvyšším potenciálem růstu, která se dostala do výběru:

Podle údajů společnosti FactSet je na prvním místě v žebříčku potenciálního růstu společnost Dish Network, u níž analytici v průměru očekávají růst o téměř 78 % oproti současným hodnotám. Přibližně 53 % analytiků, kteří se touto společností zabývají, ji hodnotí jako nákupní. Akcie se letos potýkaly s problémy a klesly o 40 %.

Další akcií, která se dostala do našeho seznamu, je News Corp. Dvě třetiny analytiků, kteří se touto mediální společností zabývají, ji hodnotí jako nákupní, přičemž průměrná cílová cena naznačuje růst o 55 % oproti současným úrovním. Akcie News Corp v roce 2022 poklesly o více než 20 %, ale ve třetím čtvrtletí vzrostly o 12 %, čímž překonaly výkonnost širšího trhu v tomto období.

Do žebříčku se dostal také polovodičový gigant Micron, který 66 % analytiků hodnotí jako nákupní a vidí průměrný růst o 31 %. Pro jistotu dodejme, že akcie Micronu za poslední tři měsíce poklesly o více než 8 % poté, co společnost koncem června uvedla, že oslabující spotřebitelská poptávka poškodí prodeje paměťových čipů pro chytré telefony.

Analytici také upřednostňují FedEx v rámci hodnotové kohorty, přičemž 58 % z nich hodnotí tuto doručovací a logistickou společnost jako nákupní. Průměrná cílová cena mezi analytiky navíc znamená růst o 39 % oproti současným úrovním.

Akcie společnosti byly v roce 2022 pod tlakem a za tu dobu klesly o 19 %. Todd Fowler z KeyBanc si však myslí, že akcie mohou být do budoucna vítězem.

„Domníváme se, že obavy kolem nedávno sníženého makroekonomického výhledu a související exekuce jsou stále více diskontovány. Chápeme, že důvěryhodnost pokynů je důležitá, nicméně potenciál růstu vidíme jen v mírném zlepšení a další podpoře z disciplinovanějšího nasazení kapitálu,“ uvedl ve čtvrtečním komentáři Fowler, který má na FedEx rating overweight.

Fowlerova cílová cena 325 USD za akcii je zhruba 55 % nad úrovní, kde se akcie obchodovaly v pátek.

Na seznam se dostala také tato jména: Halliburton, DuPont, Tapestry, Phillips 66, United Rentals a Bath & Body Works.