2 nejlepší akcie ze sektoru zemního plynu k nákupu pro září roku 2022

Obavy z recese jsou dobrým znamením pro alternativní investory.

Ačkoli se může jednat o cynické myšlení, ve skutečnosti kombinace domácí poptávky a zhoršujícího se geopolitického rámce je pro akcie zemního plynu, které lze nyní nejlépe koupit, dobrou vizitkou. Z fundamentálního hlediska se většina očí soustředí na ruskou invazi na Ukrajinu a s ní spojené události. Spojené státy a jejich západní spojenci, rozhořčeni touto nestoudnou vojenskou akcí, uvalily na Rusko sankce. Kreml na oplátku odpověděl sankcemi typu „tit-for-tat“.

Kreml však nedávno zvýšil nároky a přiškrtil kritické dodávky do Evropy. Region tak může čelit energetické krizi. Ukrajinci si zároveň pravděpodobně uvědomují, že to představuje vyjednávací trik. Proto jejich dramatická a zjevně úspěšná protiofenzíva do značné míry dokázala, že Ukrajina může vyhrát válku. A to je dobré znamení pro nejlepší akcie zemního plynu k nákupu, protože vleklé konflikty vnášejí do energetiky nejasnosti.

Evropa však není jediným regionem, který trpí. V roce 2021 představoval zemní plyn největší zdroj (přibližně 38 %) výroby elektřiny v USA. Navíc v souvislosti s intenzivními vlnami veder, které zemi postihly v letošním roce, spotřeba elektřiny prudce vzrostla. I to je dobrou předzvěstí pro níže uvedené akcie ze světa zemního plynu.

Zdroj: Pexels

Cheniere Energy (LNG)

Společnost Cheniere Energy (NYSE:LNG) se specializuje na zkapalněný zemní plyn, jak napovídá její symbol. To, co činí LNG tak důležitým pro globální energetické dodavatelské řetězce, je jeho komprese ve srovnání se zemním plynem v jeho původní podobě. LNG si v podstatě můžete představit jako zip soubor pro uhlovodíkový sektor. Komprese umožňuje mnohem snazší (a ziskovější) přepravu.

To se samozřejmě bude hodit společnosti Cheniere, která je významným vývozcem LNG. Dále se konflikt ve východní Evropě vyznačuje významnými důsledky pro společnost.

Podle TradeWinds „společnost Cheniere Energy dodala v první polovině roku 2022 více než 70 % svých exportních nákladů do Evropy, protože kupující zasáhly obavy o energetickou bezpečnost. V prvních šesti měsících letošního roku společnost Cheniere vyvezla 316 nákladů LNG, což je více než 272 ve stejném období roku 2021.“ Nezapomeňte proto LNG (bezpečnost) zařadit na seznam nejlepších akcií zemního plynu k nákupu.

EQT Corporation (EQT)

Další jméno mezi nejlepšími akciemi zemního plynu k nákupu, které je připraveno těžit ze současných okolností, je EQT Corporation (NYSE:EQT). Vzhledem k tomu, že Rusko fakticky přerušilo vztahy s hlavním regionálním partnerem, poptávka po základní komoditě by teoreticky měla prudce vzrůst. Jedno je jisté: EQT se letos těšila bonanze. Od lednového otevření se akcie vrátily o téměř 122 %.

Zdroj: Unsplash

Za poslední měsíc si EQT připsala více než 11 %, což naznačuje, že by mohly nastat okolnosti pro další vzestup. Rozhodnutí Ruska hrát s Evropou tvrdou hru otevírá velmi cynické dveře společnostem, jako je EQT. Konkrétně společnost EQT jednala s různými koncovými uživateli LNG. S rostoucí poptávkou po dodávkách energie může firma investovat do zkapalňovacích kapacit.

Pro společnost EQT je to skvělá doba. Ve druhém čtvrtletí roku 2022 dosáhla společnost tržeb ve výši 3,37 miliardy dolarů, což je více než trojnásobný nárůst oproti předchozímu roku. Stejně tak vykázala čistý zisk 891 milionů dolarů oproti čisté ztrátě 933 milionů dolarů ve druhém čtvrtletí roku 2021.