Proč dnes akcie SoFi Technologies stoupají vzhůru? A bude to pokračovat?

Obnovení splátek studentských půjček bude pro akcie SOFI pozitivním katalyzátorem.

Akcie SoFi (NASDAQ:SOFI) otevřely v zelených číslech poté, co analytik Bank of America Mihir Bhatia zvýšil jejich hodnotu. Analytik zvýšil hodnocení akcií SOFI z „neutral“ na „buy“ a zvýšil cílovou cenu na 9 USD z 8 USD.

Minulý měsíc Bidenova administrativa oznámila, že „naposledy“ prodlouží moratorium na federální studentské půjčky. Posledním dnem moratoria bude 31. prosinec. Poté se opět začnou vybírat splátky studentských půjček, z čehož bude SoFi těžit.

Bhatia věří, že konec moratoria a několikaleté partnerství s hráčem NFL Justinem Herbertem vytvoří pro společnost zabývající se osobním financováním „smysluplnou katalytickou cestu“. Pojďme se podívat na podrobnosti. A co si ze současného dění vlastně můžeme jako chytří investoři dnes a tady odnést.

Zdroj: Shutterstock

Proč akcie SOFI dnes rostou?

Díky partnerství s Herbertem se objeví v kampani značky v podobě televizních reklam a dalších inzerátů. Herbert také získá podíl na základním kapitálu společnosti SOFI.

Bhatia dále vysvětluje, že SoFi nabízí své služby pouze zákazníkům bude dobré úvěrové kvality, což je důležité kvůli „zvýšené nejistotě kolem zdraví spotřebitelů“. Kromě toho se domnívá, že by mohl být zvýšen výhled pro čtvrté čtvrtletí a rok 2023. Cílová cena analytika vychází z 5,5násobného násobku hodnoty podniku vůči očekávaným tržbám v roce 2023.

Mezitím analytik společnosti Seaport Global Securities Bill Ryan zahájil pokrytí společnosti SoFi s ratingem „neutral“ a bez cílové ceny. Ryan nicméně naznačuje, že reálná hodnota akcií by se pohybovala v rozmezí 5 USD, když vychází z očekávaných tržeb v roce 2024. Kromě toho se domnívá, že společnost SoFi bude zisková na základě obecně uznávaných účetních zásad (GAAP) až v roce 2025. Ziskovost podle GAAP bude „klíčovým faktorem“ pro ocenění společnosti vzhledem k jejímu „nadprůměrnému příspěvku ze segmentu půjček“.

Stejně jako Bhatia se Ryan obává o zdraví finančního spotřebitele. Přesto se domnívá, že SoFi by měla být do jisté míry chráněna před úvěrovým rizikem, protože obsluhuje pouze zákazníky s dobrým úvěrovým skóre. Ryan dodává, že v první polovině roku byl růst silný, ale v druhé polovině roku by měl zpomalit. Ryan a Seaport proto zůstávají v případě SoFi stranou.

Platforma SoFi Technologies jsou dlouhodobě atraktivní nejen mezi retailovými investory. Tento sektor rozhodně ještě zažije svůj čas a my očekáváme vzestup. Stejně tak se ale můžete spolehnout, že tady bude na řadě ještě celá řada otřesů. Inovativní platformy a služby prostě musí dozrát. Pro širokou veřejnost zde stále ještě o něco naprosto nového, nezvyklého a inovativního. SoFi rozhodně může být v čelem technologické revoluce a má potenciál stát se lídrem. Tento obor roste – konkurence přichází rychle a můžete se vsadit, že o některých nových společnostech v tomto sektoru ještě hodně uslyšíme. Dejme tomu ještě rok nebo dva. Docela dobře se vsadíme, že se mezitím vody zčeří.