2 vysoce atraktivní podhodnocené akcie, které je třeba nyní koupit

Kupte tyto spolehlivé akcie blue-chip při poklesu, dokud jsou levné.

Podhodnocené blue-chip akcie jsou dnes o něco snáze dostupné, protože trh vrací zisky.

Pro investory, kteří snesou krátkodobou volatilitu, se dají najít výhodné nabídky. Plošný pokles akcií v letošním roce znamená, že některé z nejlépe řízených a nejdominantnějších společností v USA jsou také podhodnocené blue-chip akcie, které se obchodují s obrovským diskontem vzhledem k jejich současným a budoucím ziskům.

To představuje obrovskou nákupní příležitost. A i když jsme možná ještě nedosáhli dna, je k dispozici spousta podhodnocených akcií za výprodejové ceny.

Tyto podhodnocené blue-chip akcie by se měly bohatě vyplatit, jakmile trh dosáhne dna a ceny akcií se obrátí vzhůru.

Alphabet (GOOG)

Akcie technologického giganta Alphabet (NASDAQ:GOOG, NASDAQ:GOOGL) jsou nyní podhodnocené a mimořádně dostupné.

V červenci se akcie Alphabet rozdělily v poměru 20 ku 1 a cena akcií klesla z přibližně 2 300 dolarů na něco málo přes 110 dolarů.

Už jen díky tomuto rozdělení akcií se akcie Alphabet dostanou na dosah většině drobných investorů. Akcie společnosti Alphabet však také od začátku roku klesly o 24 % a obchodují se 27 % pod svým 52týdenním maximem. Poměr ceny k zisku (P/E) společnosti klesl spolu s cenou akcií na atraktivní úroveň 20x, což je pod průměrem 25x mezi technologickými akciemi s velkou kapitalizací.

Zdroj: Shutterstock

Když to všechno sečteme, akcie GOOGL se obchodují na cenově nejvýhodnější úrovni od roku 2004. Investoři mohou zaujmout pozici v jedné z nejdominantnějších technologických společností na světě za cenu, která se blíží ceně, kterou by zaplatili v době její primární veřejné nabídky. Od té doby cena akcií společnosti Alphabet vzrostla o téměř 4 000 %.

A letošní propad je jedním z nejprudších v historii společnosti. Investoři by měli této příležitosti využít.

Home Depot (HD)

V letošním roce klesl maloobchodní prodejce Home Depot (NYSE:HD) o 33 % a nedávno se dostal na nejnižší úroveň od doby před pandemií Covid-19 v březnu 2020.

Pokles ceny akcií se zdá být stěží opodstatněný vzhledem k tomu, že společnost se sídlem v Atlantě vykázala v prvním čtvrtletí nejsilnější tržby ve své 44leté historii. Home Depot vykázal v prvním čtvrtletí zisk na akcii ve výši 4,09 USD, což překonalo odhady Wall Street ve výši 3,68 USD. Tržby dosáhly 38,91 miliardy USD, což překonalo očekávání 36,72 miliardy USD.

Společnost uvedla, že nyní očekává 3% nárůst tržeb a růst zisku na akcii ve středních jednociferných číslech pro celý rok 2022. Ve svých novějších výsledcích za druhé čtvrtletí Home Depot opět překonal očekávání Wall Street a potvrdil svůj celoroční výhled. Společnost vykázala ve druhém čtvrtletí zisk na akcii ve výši 5,05 USD oproti odhadům na úrovni 4,94 USD spolu s tržbami ve výši 43,79 miliardy USD oproti odhadům na úrovni 43,36 miliardy USD.

Zdroj: Getty Images

Společnost Home Depot byla dosud vůči inflačním tlakům odolná. Společnost se zaměřuje spíše na služby profesionálním stavitelům domů a dodavatelům než jen na renovátory typu „udělej si sám“. Ve svých výsledcích uvedla, že profesionální prodeje nyní převyšují prodeje projektů pro kutily.

Zisk a pozitivní výhled ukazují, že Home Depot byl neprávem stržen dolů tržní rutinou. Když k tomu připočteme poměr P/E na akcie ve výši pouhých 18x a čtvrtletní dividendu s výnosem 2,73 %, je snadné dokázat, že investoři by měli nakoupit pokles akcií HD.