Netflix může opět zazářit a nejvíce shortované akcie na Wall Street

Společnost Evercore ISI zvyšuje hodnocení Netflixu a tvrdí, že předplatitelská úroveň podporovaná reklamou může zvýšit hodnotu akcií o více než 30 %

Společnost Evercore ISI uvedla, že po několikaměsíčním propadu nastal čas, aby akcie Netflixu opět zazářily.

Analytik Mark Mahaney ve středeční zprávě klientům zvýšil hodnocení Netflixu na „outperform“ z „in line“ a uvedl, že Wall Street podceňuje růstové příležitosti služby podporované reklamou a iniciativy sdílení hesel.

Mahaney rovněž zvýšil cílovou cenu pro akcie streamovací společnosti na 300 USD za akcii, což představuje nárůst o zhruba 34 % oproti středečnímu závěru.

„Domníváme se, že tyto příležitosti, zejména služba podporovaná reklamou, představují iniciativy růstové křivky (GCI) – katalyzátory, které mohou způsobit podstatné zrychlení růstu tržeb,“ napsal. „Nedomníváme se, že tyto příležitosti jsou zohledněny v současných odhadech ulice nebo v současném ocenění společnosti NFLX. Proto jsme přistoupili k upgradu.“

Mahaney označil chystanou reklamní úroveň Netflixu, která má být zavedena v nadcházejících měsících, za „jeden z největších katalyzátorů“ pro internetový sektor v příštím roce. Očekává, že tato iniciativa přiláká zpět nejméně 20 % vyřazených předplatitelů, což by mohlo znamenat zhruba 10 milionů čistých přírůstků předplatitelů a 1 až 2 miliardy USD trvale do roku 2024.

zdroj: Getty Images

Cenové plány společnosti Netflix na sdílení hesel by mezitím podle výpočtů firmy mohly potenciálně přispět k přírůstku příjmů ve výši 500 milionů až 1 miliardy dolarů.

„Na vysoké úrovni byla hlavní teze Netflix Long v posledních devíti měsících podrobena těžké zkoušce, ale věříme, že globální trh se streamováním zůstává atraktivní, Netflix je osvědčeným lídrem trhu, jeho manažerský tým je velmi zkušený a má silnou ( i když ne bezchybnou) vizi & výkonnost,“ uvedl Mahaney.

Akcie Netflixu se v posledních měsících dostaly pod tlak, protože společnost čelí rostoucí konkurenci v oblasti streamingu a zpomalení růstu počtu předplatitelů, přičemž v dubnu vykázala první ztrátu předplatitelů za více než deset let. Akcie Netflixu se letos propadly o 63 % a jsou 68 % pod svými 52týdenními maximy.

Zde jsou akcie, které jsou na Wall Street nejvíce shortovány, včetně nevýkonného maloobchodního řetězce

Investoři sázejí na společnost Urban Outfitters.

Zdroj: Getty Images

Údaje sestavené společností FactSet ukázaly, že zájem o krátké pozice na této maloobchodní akcii vzrostl do konce srpna o 18 % na 14 milionů akcií, což představuje přibližně 27 % celkového objemu akcií. Objemem akcií se rozumí akcie, které jsou k dispozici k obchodování.

Akcie Urban Outfitters byly ve třetím čtvrtletí na vzestupu, když za tu dobu vzrostly o 14 %. V roce 2022 však byly akcie silně zasaženy, ztratily 27 % a zaostaly za širším trhem.

Další akcií, u níž se zvýšil zájem o krátké pozice, byla MicroStrategy, u níž je nyní 34 % jejího floatu krátkých pozic. Tato společnost zabývající se cloudovým softwarem (a zástupcem bitcoinu) si ve třetím čtvrtletí připsala zhruba 40 %, ale od začátku roku ztratila 57 %.

Mezitím se zvýšil zájem o krátké pozice u meme akcií Bed Bath & Beyond. Na konci srpna bylo shortováno 40 % floatu. Akcie Bed Bath & Beyond v září klesly o 11 %. Ve třetím čtvrtletí však akcie stále vzrostly o téměř 70 %.

Prodej na krátko je sázka proti akciím, kterou praktikují především hedgeové fondy a která spočívá v tom, že si akcie vypůjčí a prodají je, aby je pak levněji nakoupily zpět a vydělaly na rozdílu.

Níže se podívejte na úplný seznam silně shortovaných akcií:

(Poznámka: Níže uvedená tabulka zahrnuje akcie obchodované na burzách NASDAQ nebo NYSE, u nichž zájem o krátké pozice přesahuje 25 % jejich celkového objemu a jejichž tržní kapitalizace činí alespoň 100 milionů USD. Údaje o krátkém zájmu jsou aktualizovány dvakrát měsíčně a vykazovány v polovině měsíce a na konci měsíce. Tyto údaje jsou aktuální k 31. srpnu, jak je hlásí burzy prostřednictvím společnosti FactSet. Další datum zveřejnění je 26. září pro údaje o krátkých transakcích k 15. září).