Energetické akcie, které nyní ve velkém nakupují politici ve Spojených státech

Nové údaje naznačují, že členové Kongresu jsou velmi nakloněni energiím.

Vzhledem k tomu, že se rychle blíží volby v polovině roku 2022, většina politických zpráv se nyní soustředí na očekávané výsledky. Zatímco se však investoři připravují na volatilitu trhu, která často následuje po pololetním cyklu, někteří politici nabírají akcie.

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová si ve finančních kruzích získala pověst díky svým investicím, často do rychle rostoucích technologických akcií. Není však zdaleka jediným politickým představitelem, který v poslední době zkoumá výnosné investiční příležitosti. Společnost Quiver Quantitive, která se zabývá průzkumem trhu, již několik měsíců sleduje investice úřadujících politiků. Podle posledních zjištění se v poslední době těší značné pozornosti politických osobností akcie energetických společností.

Podívejme se, kam politici vkládají své peníze a proč by je měli ostatní investoři bedlivě sledovat.

Zdroj: Pixabay

Oblíbené energetické akcie Kapitolu

Od dubna 2020 zkoumá společnost Quiver Quantitative naléhavou otázku: Mají členové některých výborů Kongresu lepší obchodní výkonnost než jiní? Aby našla odpověď, prováděla hloubkovou analýzu čtyř výborů Sněmovny reprezentantů a Senátu. Jedná se o Výbor pro vnitřní bezpečnost (Senát), Výbor pro energetiku a obchod (Sněmovna), Výbor pro dopravu a infrastrukturu (Sněmovna) a Výbor pro přírodní zdroje (Sněmovna). Výsledky zdůraznily zaměření na energetické zásoby.

Zaměření na energetické akcie není překvapivé, vzhledem k tomu, že prezident Joe Biden a jeho administrativa se v poslední době zaměřují na rozvoj alternativních zdrojů energie. Žádná ze společností uvedených v tweetu však nespadá do kategorie akcií obnovitelných zdrojů energie.

Naopak, společnosti Coterra Energy (NYSE:CTRA), Oneok (NYSE:OKE) a Magellan Midstream Partners (NYSE:MMP) mají za sebou těžký rok. Ropný a plynárenský průmysl se potýká s výraznými ekonomickými problémy, protože Spojené státy se snaží zbavit závislosti na fosilních palivech. Nicméně část energetického sektoru s vazbou na fosilní paliva ve skutečnosti pravděpodobně získá podporu, pokud republikáni v listopadu znovu ovládnou Sněmovnu reprezentantů.

Podtrženo a sečteno

Jak uvádí Quiver Quantitative v nedávném příspěvku na svém blogu, „všichni členové Kongresu mají přístup k neveřejným informacím, které lze využít k lepšímu rozhodování o obchodování. Někteří však mají větší přístup než jiní“. Obchodní vzorce poslance Kevina Herna nutně neznamenají, že má přístup k lepším informacím než jeho kolegové. Naznačuje však, že Hern sází na vítězství republikánů v polovině volebního období. To by koneckonců pravděpodobně vedlo k podpoře ropných společností.

Nedávné statistiky průzkumů veřejného mínění naznačují, že GOP skutečně pravděpodobně získá zpět Sněmovnu reprezentantů. To z něj činí vhodnou příležitost k nákupu akcií energetických společností s vazbou na tuto část energetického sektoru.

Žádná z předních energetických akcií společnosti Hern v poslední době nezaznamenala žádný růstový katalyzátor specifický pro danou společnost. Akcie CTRA i MMP však byly označeny jako nákupní pro nadcházející měsíce. Obě jsou pravděpodobnými vítězi nadcházejícího zvýšení sazeb Fedu, na které se trhy již připravují. A jak nedávno uvedl přispěvatel InvestorPlace Josh Enomoto, akcie MMP mohou nadchnout investory, kteří chtějí ve čtvrtém čtvrtletí vydělat:

„Kromě obrovského významu může Magellan přilákat investory i díky své masivní výplatě. Podle Dividend se MMP vyznačuje . Pozoruhodné je, že průměrný výnos energetického sektoru činí 4,24 %. Společnost Magellan se rovněž může pochlubit 19 lety zvyšování dividend v řadě.“

Celkově vzato, všechny tři tyto energetické tituly stojí za to sledovat, protože trhy se připravují na jiný typ energetického boomu po polovině roku 2022.