Podhodnocené akcie, které nás v září mohou ještě příjemně překvapit

Tyto přehlížené nápady by mohly vyvolat velký návrat.

Přestože konec třetího čtvrtletí přinesl na trh nechtěnou volatilitu, investoři, kteří myslí dopředu, by mohli tento čas využít ke strategickému výběru podhodnocených akcií. Jednou z hlavních výhod tohoto přístupu je, že takové cenné papíry už nemusí mít tolik času na korekci. To by se mohlo líbit investorům, kteří se vyhýbají riziku a kteří by se mohli při pohledu na prudké korekce vyděsit.

Dalším faktorem, který je třeba vzít v úvahu při výběru podhodnocených akcií ke koupi, je skutečnost, že základní podniky bývají přehlíženy. I když jsou vázány na relevantní odvětví, některé společnosti prostě nepřitahují pozornost Wall Street. Prozíraví účastníci trhu však mohou tuto dynamiku využít ve svůj prospěch a získat pozice dříve než dav.

I když investoři neradi vidí svá portfolia potřísněná karmínovým inkoustem, pozitivní stránkou věci je, že korekce nemusíte brát na lehkou váhu. Níže uvádíme tipy na podhodnocené akcie, jejichž nákup vám pomůže vrátit se na správnou cestu.

General Motors (GM)

Když už mluvíme o elektromobilech, musíme si promluvit o společnosti General Motors (NYSE:GM). Ikona amerického automobilového průmyslu, společnost General Motors, dělá spoustu věcí správně. Za prvé, společnost agresivně přešla na elektrifikaci mobility. Proto vrací zpět mnoho klasických vozů se spalovacím motorem, jako je Hummer, ale v podobě elektromobilu.

Druhým faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je to, že GM odmítá opustit tradiční převodovky. Díky silnému debutu osmé generace modelu Corvette oslovuje automobilka několik demografických kohort. Upřímně řečeno, chvála jim.

Zdroj: Reuters

Na papíře se GM letos propadl o 35 %, což neodráží pozitiva, která management přináší. Už jen z tohoto důvodu můžete o akciích uvažovat jako o jednom z podhodnocených akciových tipů.

Abychom byli spravedliví, Gurufocus označuje GM jako „poměrně oceněnou“. Přesto bych rád upozornil, že forwardový ukazatel P/E společnosti činí 6,4násobek. Naproti tomu medián v automobilovém průmyslu činí 9,2násobek. Nakonec, vzhledem k tomu, že GM je ikonická značka, budou spotřebitelé pravděpodobně tíhnout k jejím elektrickým vozidlům namísto mnoha jiných nově vznikajících produktů.

Citigroup (C)

Citigroup (NYSE:C), jedna z největších finančních institucí na domácím i mezinárodním trhu, představuje zajímavý profil pro výběr podhodnocených akcií. S tolika změnami, které se odehrávají na globálních trzích a ve světové ekonomice, lidé vyžadují vynikající vedení. Právě to by mohla poskytnout odnož Citigroup zaměřená na správu majetku.

thestreet.com

V technických grafech se akcie C jeví v porovnání s indexem S&P 500 jako podhodnocené. Od začátku roku akcie Citigroup ztratily 24 %. Aby bylo jasno, má to svůj důvod. Vzhledem k tomu, že ekonomické potíže ovlivňují nesčetná odvětví, finanční segment utrpěl implicitní ztrátu obchodní činnosti.

Na papíře považuje Gurufocus akcie Citigroup za „mírně podhodnocené“. Ukazatel P/E společnosti činí 6,1násobek, což je výrazně pod mediánem odvětví, který činí 9,5násobek. Dále je forwardový poměr P/E společnosti Citi 6,7násobný, což je pod 8,4násobným mediánem v odvětví.

Z fundamentálního hlediska se však býčí argumentace pro Citigroup soustředí na deflaci. Každý může investory vést k tomu, aby v období inflace vydělávali peníze, protože kupní síla dolaru klesá; investoři proto musí se svými prostředky něco dělat.

Deflace však poskytuje zaručený kladný výnos právě tím, že nic neděláte. Je tedy mnohem těžší poskytnout výnosné vedení, a právě zde by měli nastoupit odborníci ze Citigroup.