Růstové akcie, které mají potenciál přinést velké zisky ve 4. čtvrtletí

Podhodnocené růstové akcie by mohly rok 2022 zakončit na vysoké úrovni.

Pro krátkodobé až střednědobé investory se trhy nacházejí v zajímavém bodě. Z historického hlediska bylo září pro index S&P 500 nejhorším měsícem z hlediska průměrných výnosů. Listopad, prosinec a leden však patří k nejlepším měsícům. Proto může být nyní pro investory vhodná doba, aby se začali poohlížet po podhodnocených růstových akciích, které by mohli koupit.

Turbulentní září by mohlo představovat příležitost k nákupu takovýchto jmen se slevou a následnému využití výhod ve čtvrtém čtvrtletí. Samozřejmě vzhledem k protivětrům, kterým investoři čelí, především vysoké inflaci, zvyšování úrokových sazeb a potenciální recesi, je možné, že na býčí výnosy se bude čekat déle. Tyto tržní podmínky však zároveň dávají dlouhodobějším investorům šanci nakoupit kvalitní růstové akcie na příštích pět let.

Proto se můj seznam růstových akcií k nákupu v září zaměřuje na ty, které by mohly být obchodovány v nejbližším období za účelem dosažení zisků ve 4. čtvrtletí a měly by být zváženy i pro vaše dlouhodobé portfolio.

Coupang (CPNG)

První na mém seznamu nejlepších růstových akcií k nákupu je jihokorejská e-commerce společnost Coupang (NYSE:CPNG). Akcie CPNG, které za posledních 12 měsíců klesly o 38 %, jsou atraktivní z hlediska ocenění.

Kromě širšího výprodeje akcií s vysokým nárůstem hodnoty byly akcie zasaženy obavami o růst a ziskovost. Společnost však překvapila tím, že ve druhém čtvrtletí dosáhla kladného upraveného zisku EBITDA ve výši 66 milionů USD. To přimělo vedení společnosti zvýšit celoroční výhled poté, co dříve počítalo se ztrátou upraveného zisku EBITDA ve výši 400 milionů USD pro rok 2022.

Zdroj: Gettyimages

Bank of America nedávno potvrdila své doporučení „koupit“ pro akcie CPNG a předpověděla, že společnost dosáhne v roce 2023 upraveného zisku EBITDA ve výši 284 milionů USD a v roce 2024 ve výši 659 milionů USD. Díky úsporám z rozsahu bude společnost v příštích několika letech pravděpodobně dosahovat zdravých peněžních toků.

Velký oslovitelný trh v Koreji spolu s mezinárodní expanzí znamená, že existuje prostor pro růst horní linie. Pokud se trh stabilizuje, nepřekvapilo by mě, kdyby akcie CPNG v příštích několika měsících vzrostly o 30 až 50 %.

Riot Blockchain (RIOT)

Těžař bitcoinu (BTC-USD) Riot Blockchain (NASDAQ:RIOT) se na začátku července dostal na minimum těsně nad 4 dolary. Od té doby akcie vzrostly o 84 %, a to i přesto, že se Bitcoin potýká s vyšším trendem.

Za předpokladu scénáře, že Bitcoin v posledním čtvrtletí roku vzroste, mohou akcie potenciálně přinést několikanásobný výnos. I v případě, že Bitcoin bude mít mírně vyšší trend, RIOT pravděpodobně dosáhne lepších výsledků díky velké expanzi plánované na několik příštích měsíců. V srpnu Riot oznámil kapacitu hashovací rychlosti 4,8 exahash za sekundu („EH/s“). Společnost očekává, že do ledna 2023 rozšíří kapacitu na 12,6 EH/s, což se projeví v podstatně větším množství vytěžených Bitcoinů.

Zdroj: Unsplash

Na konci druhého čtvrtletí společnost Riot vykázala hotovost v pokladně ve výši 270,5 milionu USD. Hotovost a digitální aktiva poskytují dostatečný prostor pro agresivní expanzi do roku 2023. Riot je atraktivní i z dlouhodobého hlediska, neboť v roce 2024 dojde k půlení bitcoinů.