Růstové potenciály u akcií společností Snowflake a CrowdStrike Holdings

Needham říká, že je třeba koupit Snowflake, protože potenciální nové využití jeho platformy může zvýšit hodnotu akcií o 20 %

Podle Needhamu by nové možnosti využití cloudové datové platformy Snowflake mohly výrazně posílit akcie společnosti.

Analytik Mike Cikos zahájil pokrytí akcií cloudové společnosti s nákupním ratingem a upozornil na příležitosti k expanzi cloudové platformy Snowflake, které nás čekají. Cikos rovněž stanovil cílovou cenu pro akcie ve výši 240 USD, což znamená nárůst o přibližně 22 % oproti čtvrtečnímu závěru.

„Podle našeho názoru je příležitost dostatečně velká na to, aby podpořila několik vítězů,“ uvedl Cikos v páteční poznámce. „Snadnost použití a schopnost podporovat více případů použití společnosti Snowflake přitahuje masy se solidním přizpůsobením produktu trhu. Jestliže první inovací cloudu byla migrace předchozích aplikací, vidíme Snowflake jako hnací motor derivátu druhého řádu: odblokování poptávky využitím cloudu dříve nemožnými způsoby.“

Zdroj: Unsplash

Zatímco v současné době společnosti využívají tyto platformy k migraci aplikací, Cikos vidí před sebou v cloudu řadu příležitostí. Pro společnost Snowflake to zahrnuje další expanzi na trh s nestrukturovanými daty, což by ji mělo posunout na úroveň, která bude dále konkurovat společnosti Databricks.

Dodal, že další výhodou společnosti Snowflake je snadné používání, díky němuž se jí podařilo přilákat zákazníky z nákladných řešení, jako je Oracle.

„Jsme přesvědčeni, že data jsou dnes pro organizace nejdůležitějším aktivem, a platforma společnosti Snowflake umožňuje svým zákazníkům uvolnit hodnotu tím, že usnadňuje rozhodování založené na datech a generuje nové zdroje příjmů,“ napsal Cikos a označil data za „novou ropu“.

Akcie společnosti Snowflake se letos propadly o 42 % a jsou o více než 51 % pod svým 52týdenním maximem.

Podle společnosti MKM Partners může CrowdStrike s nástupem cloudu vzrůst o více než 30 %

Podle MKM Partners je pro CrowdStrike Holdings do budoucna výhodou, že stále více firem přechází na cloudovou ochranu.

Analytička Catharine Trebnicková zahájila pokrytí této cloudové kyberbezpečnostní společnosti s nákupním ratingem a cílovou cenou 240 USD a ve zprávě klientům uvedla, že platforma CrowdStrike s jedním agentem by jí měla umožnit nalákat uživatele a časem zvýšit pravidelné příjmy.

„Domníváme se, že společnost je ve své vlastní lize vzhledem k její schopnosti vyvažovat investice a trvalý růst horní linie o více než 55 % za posledních 10 čtvrtletí,“ napsala Trebnicková a označil společnost za jednu z „nejkomplexnějších“ cloudových platforem v oboru.

Je jisté, že vzhledem ke konkurenceschopnosti v odvětví a nepředvídatelným výsledkům společnosti CrowdStrike čekají rizika. Přesto si společnost MKM Partners myslí, že CrowdStrike si vede lépe než její konkurenti na základě výpočtů využívajících kombinaci růstu tržeb a marží FCF.

Zdroj: Reuters

Pokud bude společnost CrowdStrike pokračovat ve svých výsledcích, čeká ji v nejbližší době potenciální 34% skok v ceně akcií – na základě cílové ceny firmy a čtvrteční závěrečné ceny.

„Společnost CrowdStrike je schopna rozšířit své možnosti díky využití jediného agenta, společné platformy a centralizovaných datových souborů,“ uvedla. „Cloudově nativní platforma umožňuje rychlou integraci nových nebo získaných technologií a vstupuje na trhy, které jsou připraveny k narušení.“

Akcie společnosti CrowdStrike v letošním roce klesly zhruba o 13 % a nacházejí se 40 % pod svými 52týdenními maximy.