Výběr těch nejzajímavějších meme akcií, které je nyní vhodné koupit

Meme akcie možná nejsou tak začarované, jak by se mohlo zdát. Mohou to být i skvělé příležitosti.

Na jedné straně je logické se meme akciím zcela vyhnout. Soubor okolností, které umožňovaly, aby se meme stocks dařilo, již není na místě, protože masivní likvidita, která podporovala ekonomiku a trhy, se snižuje. To se stane, když se ekonomika přehřeje a Fed se nakonec rozhodne zvýšit úrokové sazby a zavést kvantitativní zpřísňování, aby omezil inflaci.

Nebudu polemizovat s načasováním rozhodnutí Fedu. Pro tento argument je důležité, že investorům je k dispozici méně snadných peněz, než tomu bylo na začátku roku. V důsledku toho je k dispozici méně palebné síly na podporu rizikových memetických akcií než v minulosti.

Na druhou stranu je však nepravděpodobné, že by se meme investoři vzdali. Jednoduše řečeno, viděli, že jejich společná síla může narušit Wall Street. Jsou mladí, tolerují riziko a mají co dokazovat. To je silná kombinace a znamená to, že některé akcie meme mohou stále růst.

Jména, která jsem vybral pro tento sloupek, byla nedávno zdůrazněna jako meme stocks na memestocks.org . Zdá se, že mnoho členů r/WallStreetBets začíná nakupovat akcie více jmen, která dříve nebyla považována za meme stocks.

Dollar General (DG)

Maloobchodní sektor se potýká s problémy. Na první pohled to pro diskontní prodejce Dollar General (NYSE:DG) a jeho akcie nemusí nutně znamenat nic dobrého. Nicméně Dollar General se rychle stává oblíbeným prodejcem zboží, protože zákazníci diskontů utrácejí více za potraviny a méně za dražší zboží, včetně oblečení a domácích potřeb. Dollar General je rozhodně zajímavou volbou nejen z imaginárního sektoru meme.

Zdroj: Bloomberg

Vyplývá to z údajů, podle kterých tržby diskontních řetězců, včetně Dollar General a konkurentů jako Dollar Tree (NASDAQ:DLTR), v tomto čtvrtletí rostou.

Čím déle budou současné ekonomické potíže pokračovat (a ty nevykazují téměř žádné známky zmírnění), tím atraktivnější se akcie DG stanou. Movití investoři to vědí a pějí na akcie Dollar General chválu, zatímco ostatní o jejich atraktivitě pochybují.

Howard Hughes Company (HHC)

Společnost Howard Hughes Company (NYSE:HHC) se zabývá výstavbou nemovitostí. Není překvapením, že akcie HHC klesly ze 100 dolarů na začátku roku na současných zhruba 66 dolarů.

Akcie HHC mohou být krádeží pro investory, kteří jsou ochotni vsadit na to, že se realitní sektor nezhroutí.

Zdroj: Unsplash

Společnost si v posledních deseti letech vedla dobře a její čistý provozní zisk rostl složenou roční mírou 17 % ročně.

Dalším důvodem, proč uvažovat o nákupu akcií Howard Hughes, je skutečnost, že společnost má významné portfolio komerčních nemovitostí, které tvoří 6,5 milionu čtverečních stop kancelářských prostor. Vzhledem k tomu, že velká část amerických korporací neustále usiluje o návrat pracovníků do kanceláří, může HHC z tohoto trendu těžit.

Na základě cílové ceny jednoho z analytiků mohou akcie HHC stoupnout o více než 100 %.