Mezi nejoblíbenější stabilní akcie na Wall Street patří zdravotnické firmy

Minulý týden na Wall Street opět vládla volatilita.

Index S&P 500 ztratil 4,8 % a dosáhl tak nejhoršího týdenního výkonu od týdne končícího 17. června. Znamenalo to také čtvrtý týdenní pokles za posledních pět týdnů.

Tyto ztráty přišly po zveřejnění smíšené várky ekonomických údajů, které zahrnovaly neočekávané zvýšení inflace v USA.

Tyto údaje a doprovodné výkyvy na trhu přiměly investory přemýšlet, kde mohou najít útočiště.

S ohledem na tuto skutečnost se server CNBC Pro rozhodl najít oblíbené stabilní akcie na Wall Street. Za tímto účelem jsme prověřili index S&P 500 a hledali jsme jména, která splňovala následující kritéria:

Zdroj: Unsplash

Pětiletá beta je nižší než 0,99
Nákupní hodnocení od více než 50 % analytiků, kteří se danou akcií zabývají
Růst průměrné cílové ceny o více než 30 %

Beta je měřítkem volatility ve vztahu k celkovému trhu. Pokud je beta akcie nižší než 1, má tendenci být méně volatilní než širší trh.

Zde jsou akcie, které se dostaly do našeho seznamu:

Podle údajů společnosti FactSet mají akcie společností Bio-Rad Laboratories a Zoetis nejvyšší potenciál růstu ze všech akcií na seznamu. Analytici v průměru očekávají, že Bio-Rad a Zoetis vzrostou oproti pátečnímu závěru o téměř 57 %, resp. 46 %. Jejich pětileté bety dosahují hodnoty 0,98 a 0,76.

Akcie společnosti Bio-Rad byly v letošním roce zdrceny a ztratily 40 %. Analytik Citi Patrick Donnelly si však myslí, že by se akciím mohlo relativně dařit, pokud „vstoupíme do recesního prostředí“. V červnu Donnelly vyzdvihl konzistenci portfolia společnosti od roku 2008. „Jsme také optimističtí ohledně zlepšujících se podmínek v dodavatelském řetězci pro Life Sciences,“ napsal analytik.

Společnost Zoetis mezitím v roce 2022 klesla o 35 %. Nathan Rich z Goldman Sachs si však myslí, že výrobce vakcín a léků pro zvířata je „dobře připraven udržet si do roku 2023 trajektorii růstu tržeb ve vysokém jednociferném čísle, protože poptávka po přípravku Librela byla silnější, než ZTS očekávala, tlaky na dodávky se začínají zmírňovat a jeho paraziticidní/dermální produkty si nadále vedou dobře“.

Librela je lék používaný ke zmírnění bolesti spojené s osteoartritidou u zvířat. Rich má pro společnost Zoetis rating „koupit“.

Další akcií, která se dostala na seznam, je Microsoft. Tento technologický gigant má pětiletou betu 0,94 a nákupní hodnocení od 82 % analytiků, kteří se jím zabývají. Analytici také očekávají, že akcie vzrostou oproti pátečnímu závěru o téměř 34 %.

Akcie Microsoftu od začátku roku klesly o více než 27 %, ale Erik Woodring z Morgan Stanley minulý měsíc uvedl, že velké technologické firmy, jako je Microsoft, jsou „podhodnocené“.

Na seznam se dostala také společnost Take-Two Interactive. Výrobce videoher má pětiletou betu 0,76 a nákupní hodnocení od 55 % analytiků, kteří se jím zabývají. Průměrná cílová cena akcií je rovněž o 32 % vyšší než páteční závěr. Akcie Take-Two se za celý rok propadly o 30 %.

Další akcie, které se dostaly do našeho seznamu, jsou: Fidelity National Information Services, Prologis, Digital Realty, Visa, Intercontinental Exchange, Jacobs Solutions, Hasbro, Tyler Technologies, Alexandria Real Estate Equities a ServiceNow.