Výběr těch nejlepších hodnotových akcií k nákupu pro dlouhodobé držení

Pokud vás zajímají kvalitní akciové tituly, které se nyní navíc dají pořídit v docela slušné slevě, rozhodně se podívejte na naše doporučení.

Pravděpodobně největším (i když možná nevědomým) roztleskávačem nejlepších hodnotových akcií k nákupu je předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell. Během svého projevu o měnové politice na každoročním ekonomickém sympoziu v Jackson Hole ve Wyomingu Powell zmínil, že inflace fakticky představuje hlavní problém centrální banky. Omezíme-li inflaci, můžeme nakonec nastavit správný rámec pro ekonomiku.

Kromě toho předseda Fedu zopakoval svůj jestřábí postoj k měnové politice a hlásal myšlenku, že v případě potřeby by domácnosti a podniky měly být ochotny absorbovat určitou bolest nyní pro mnohem lepší budoucnost později. Takový rámec však znamená, že růstové příležitosti jsou pryč. Místo toho se nyní investoři musí zaměřit na nejlepší hodnotové akcie.

Nápady pod tržní cenou se vyznačují potenciálem růstu díky relevantním základním podnikům. Nebo v jiných případech jsou tyto cenné papíry natolik poražené, že by mohlo mít smysl se na ně zaměřit jako na býčí. Abyste byli spravedliví, budete potřebovat kontrariánské myšlení a určitou toleranci k riziku. Pokud jste to právě vy, níže jsou uvedeny nejlepší hodnotové akcie, které můžete koupit.

Bank of America (BAC)

Jedna z největších finančních institucí na světě, Bank of America (NYSE:BAC), najednou představuje zajímavý případ nejlepších hodnotových akcií k nákupu. Vzhledem k tomu, že poslední zpráva o inflaci přišla horká, než se očekávalo, je pochopitelné, že Federální rezervní systém musí být mimořádně agresivní ve svém deklarovaném odhodlání zvyšovat úrokové sazby. Zvýšení výpůjčních nákladů by tak teoreticky zlepšilo ziskovost banky BofA.

Zdroj: Bloomberg

To však není důvod, proč se BAC řadí mezi akcie s nejlepší hodnotou. Místo toho přichází na řadu faktor ekonomické motivace. V rámci inflačního cyklu může být dobrým finančním poradcem téměř každý. Vzhledem k tomu, že dolar v průběhu času ztrácí na hodnotě, investoři mají aktivní motivaci něco dělat.

Deflace představuje opačnou okolnost. Investoři mají omezenou motivaci cokoli dělat. Je to proto, že při deflaci dolar v průběhu času zvyšuje svou hodnotu. Líní lidé se tedy efektivně těší z kladného výnosu tím, že jsou prostě líní.

Vydělávat peníze v takovém prostředí vyžaduje ty nejlepší odborníky a analytiky. Právě zde by mohla přijít ke slovu odnož Bank of America zaměřená na správu majetku.

Rio Tinto (RIO)

Anglo-americká nadnárodní společnost Rio Tinto (NYSE:RIO) je druhou největší světovou korporací v oblasti těžby kovů a nerostných surovin. Nicméně i přes pozitivní důsledky, které taková stopa investorům přináší, akcie RIO od počátku roku klesly o 17 %. Upřímně řečeno, Wall Street možná uvažuje až příliš krátkozrace, pokud jde o RIO. Stačí se podívat na její hlavní produkty.

Zdroj: Getty Images

Mezi její klíčové komoditní operace patří měď a lithium. Všichni chápou, že lithium má vliv na elektromobily, vzhledem k tomu, že elektromobily jsou poháněny lithium-iontovými bateriemi. Ne tolik lidí však pravděpodobně oceňuje, co přináší měď pro elektrifikaci mobility.

Podle Asociace pro rozvoj mědi je tento kov „hlavní součástí elektromobilů, která se používá v elektromotorech, bateriích, měničích, elektroinstalaci a v nabíjecích stanicích. Čistě elektrické vozidlo může obsahovat více než kilometr měděných vodičů ve statorovém vinutí. Rostoucí poptávka bude mít na trh s mědí významný dopad.“