Tyto čínské akcie mají silný růstový potenciál.
Údaje o maloobchodních tržbách a průmyslové produkci v Číně za srpen byly rozhodně povzbudivé. Maloobchodní tržby v srpnu meziročně vzrostly o 5,4 % a průmyslová výroba o 4,2 %. Čínské společnosti jsou však nadále pod tlakem kvůli narušení způsobenému politikou „nulového krytí“, napětí mezi USA a Čínou a přísnějšímu regulačnímu prostředí pro akcie technologických společností.
Kromě toho na akcie působily také obavy z vyřazení čínských akcií kótovaných na americkém trhu z důvodu nedodržování regulačních předpisů. Koncem srpna Peking a Washington dosáhly dohody, která umožní americkým regulačním orgánům kontrolovat auditní pracovní dokumenty čínských společností kótovaných na burze v USA.
Na pozadí nejisté makro situace jsou analytici Wall Street nadále přesvědčeni o několika čínských akciích na základě jejich schopnosti vypořádat se s přetrvávajícími problémy a zajistit dlouhodobý růst. Mezi ně patří Alibaba, JD.com a XPeng. Ačkoli jsou tyto akcie od počátku roku (YTD) v červených číslech, Wall Street se zdá být optimistická ohledně silného oživení v nadcházejících měsících.
Pomocí nástroje pro porovnávání akcií TipRanks jsme tyto čínské akcie postavili proti sobě, abychom vybrali akcie, které by podle analytiků Wall Street mohly nabídnout vyšší potenciál růstu.
Alibaba (BABA)
Gigant elektronického obchodu Alibaba (NYSE:BABA) je pod tlakem kvůli čínskému zásahu proti velkým technologiím kvůli obavám z porušení antimonopolních pravidel a dalším porušením. Navíc Alibaba, stejně jako mnoho dalších čínských společností, čelila obavám ze stažení svých akcií z burzy v USA. Nedávno agentura Reuters uvedla, že společnosti Alibaba, JD.com a několik dalších čínských společností kótovaných na burze v USA byly v návaznosti na dohodu o auditu mezi oběma zeměmi informovány o kontrole ze strany USA.
Zdroj: Shutterstock
Kromě potíží s regulací ovlivňují výkonnost společnosti Alibaba také čínská omezení Covid-19 . V červnovém čtvrtletí (1. čtvrtletí fiskálního roku 2023) se upravený zisk na jednu americkou depozitní akcii (ADS) propadl o 29 %, zatímco tržby se ve srovnání s předchozím čtvrtletím nezměnily. Přesto se společnosti Alibaba podařilo překonat očekávání ulice díky opatřením na zvýšení provozní efektivity a optimalizaci nákladů.
Narušení dodavatelského řetězce a logistiky související s Covidem způsobilo 1% pokles tržeb v segmentu obchodu Alibaba China, který je největší divizí Alibaby, v červnovém čtvrtletí. Mezitím tržby segmentu cloudových služeb vzrostly o 10 %, i když ve srovnání s předchozím čtvrtletím zpomalily. Navzdory přetrvávajícím nejistotám je Alibaba přesvědčena o budování svých dlouhodobých schopností, které podporuje silná hotovostní pozice.
Na základě zlepšujících se trendů ve výsledcích za červnové čtvrtletí zvýšil analytik společnosti Robert W. Baird Colin Sebastian cílovou cenu pro akcie BABA na 140 USD ze 134 USD a ponechal rating „koupit“. Přesto se analytik domnívá, že je „příliš brzy na to, aby dal signál ‚vše je jasné’“. Sebastian dodává, že snaha společnosti zvýšit podíl peněženek u stávajících zákazníků může zvýšit její efektivitu a marže.
Celkově vzato, se 17 „kupujícími“ oproti pouze jednomu „prodávajícímu“ hodnocení získává Alibaba konsenzuální hodnocení ulice „silná koupě“. Průměrná cílová cena akcií BABA ve výši 156,12 USD znamená 99,1% potenciál růstu oproti současným úrovním.
JD.com (JD)
Tržby společnosti JD.com (NASDAQ:JD) vzrostly ve druhém čtvrtletí o 5,4 %, což představuje nejpomalejší čtvrtletní růst tohoto giganta v oblasti elektronického obchodování v důsledku oživení Covid-19 v Číně. Společnost však přesto překonala očekávání analytiků ohledně tržeb a zisku díky dobrým výsledkům svého maloobchodního segmentu.
Zdroj: FX
Upravený zisk na ADS ve druhém čtvrtletí vyskočil na 4,06 RMB z 2,90 RMB v předchozím čtvrtletí. Ziskovost maloobchodního segmentu ve 2. čtvrtletí těžila z každoročního nákupního festivalu „618“ a také z optimalizace nákladů a opatření na zvýšení efektivity.
Kromě toho společnost JD.com podniká iniciativy ke zlepšení ziskovosti své logistické činnosti. Provozní a technologická optimalizační opatření společnosti spolu s nákladovou disciplínou vedla ke zlepšení upravené provozní marže logistického segmentu o 150 bazických bodů a pomohla mu dostat se ve 2. čtvrtletí do kladných čísel.
Přestože společnost JD.com varovala investory před krátkodobými nejistotami, je si jistá, že bude čelit přetrvávajícím výzvám, a to díky svým schopnostem v oblasti dodavatelského řetězce a pokračujícímu zaměření na provozní efektivitu.
Po zveřejnění výsledků za 2. čtvrtletí snížila analytička Citigroup Alicia Yapová cílovou cenu pro akcie JD na 91 USD z 93 USD, ale ponechala si rating „koupit“. Yapová je optimistická ohledně schopnosti společnosti dosáhnout opětovného zrychlení růstu nejvyšší linie a počtu aktivních uživatelů, jakmile pandemie odezní.
Celkově je konsenzuální hodnocení společnosti JD.com na ulici „strong buy“ na základě býčích hodnocení devíti analytiků a jednoho doporučení „hold“. Průměrná cílová cena na úrovni 87,50 USD naznačuje 63,6% potenciál růstu.