Tyto dvě kryptoměny, které aktuálně zažívají pokles, stojí za pozornost.
Trh s kryptoměnami je prokazatelně volatilní. V posledních letech byla většina této volatility směrem nahoru. V důsledku toho drobní investoři zkoumají různé kryptoměny, aby je při poklesu nakoupili za účelem dosažení nadstandardních výnosů.
Nicméně letošní medvědí trh tento sentiment poměrně výrazně proměnil. Investoři se především snažili snížit riziko svých portfolií a upřednostnili bezpečné přístavy před hyperrůstovými aktivy. V současné době se tedy více investorů snaží kryptoměny prodávat.
Samozřejmě nepomáhají ani makroekonomické faktory, jako jsou rostoucí sazby v kombinaci s regulačními a geopolitickými obavami. Z hlediska konkrétního sektoru se však do popředí dostávají kolapsy různých poskytovatelů kryptopeněz, stablecoinů a další strukturální problémy.
To znamená, že pro ty, kteří se chtějí na krypto sektor dívat z dlouhodobého hlediska, existují možnosti, které je třeba zvážit. Zde jsou 2 nejlepší kryptoměny, které se vyplatí nakoupit při poklesu:
Ethereum (ETH)
Nečekaný pokles Etherea (ETH-USD) v tomto roce byl pozoruhodný, stejně jako volatilita tohoto tokenu. Od doby, kdy zhruba před rokem dosáhla cena tokenu nejvyšší hodnoty kolem 4 900 USD, se cena Etherea nedávno propadla až na 900 USD. Nicméně vzhledem k tomu, že se ETH nyní obchoduje za přibližně 1 300 USD za token, mohou být dlouhodobí investoři z vyhlídek tohoto tokenu nadšeni, a to vzhledem k lepšímu poměru rizika a výnosu na těchto úrovních.
Zdroj: Academy.binance
Jedním z největších důvodů k optimismu mezi dlouhodobými investory je nedávný upgrade Etherea nazvaný „the Merge“. Tento upgrade v podstatě přetavil řetězec Beacon proof-of-stake sítě do mainnetu, čímž vznikla mnohem energeticky efektivnější síť. To je skvělá zpráva pro ty, kteří mají obavy z dopadu tohoto projektu na životní prostředí. Tento upgrade je navíc dobrým znamením z dlouhodobého hlediska, pokud jde o budoucí upgrady, které mohou proběhnout.
Zakladatel Vitalik Buterin navíc několikrát uvedl, že toto sloučení pokládá základy pro mnoho upgradů efektivity, které by mohly zlepšit rychlost a nákladový profil Etherea. Pro ty, kteří tuto síť používají, je to velká věc. Jednou z významných obav mnoha investorů do ETH je totiž očekávaná konkurence ze strany jiných proof-of-stake sítí.
Myslím, že postupem času si Ethereum pravděpodobně udrží své druhé místo v žebříčku kryptoměn. Někteří se domnívají, že je možný i „flippening“ neboli převzetí první příčky Ethereem. V každém případě Ethereum se svými současnými cenami rozhodně vypadá jako mnohem solidnější dlouhodobá sázka.
Solana (SOL)
Stejně jako Ethereum byla i Solana (SOL-USD) účelově vytvořena jako stavební kámen decentralizovaných financí. Tato síť patří mezi hlavní konkurenty Etherea, vyznačuje se rychlostí a škálovatelností.
Pozoruhodné je, že Solana dokáže zpracovat tisíce transakcí za sekundu. Tato rychlostní výhoda vedla ke značnému zájmu vývojářů o síť Solana. S příchodem dalších vývojářů k decentralizovaným aplikacím se ekosystém Solany značně rozšířil.
V současné době se odhaduje, že podíl Solany na trhu zejména v oblasti NFT činí přibližně 1,1 %. To je působivé, vezmeme-li v úvahu, že podíl sítě na trhu na začátku roku 2021 činil pouze 0,01 %. Takový exponenciální růst chtějí vidět dlouhodobí investoři.
Zdroj: Academy.binance
Solana navíc zaznamenala neuvěřitelný nárůst denních transakcí během druhého čtvrtletí. V síti Solana proběhlo více než 40 milionů denních transakcí, zatímco v případě Etherea to byl v období od dubna do června 1 milion denních transakcí. Blockchain Solana je tak často vnímán spíše jako utilitární než investiční nástroj.