Akcie, které z vás do roku 2030 udělají boháče. Vsaďte na inovace

Tyto společnosti přežijí a porostou díky chytrým technologiím a zaměření na budoucnost. Možná to ale ještě chvíli potrvá.

Než začneme diskutovat o akciích, které z vás udělají milionáře, je třeba probrat jeden důležitý postřeh. Jednou z největších změn ve stylu investování v průběhu desetiletí je průměrná doba držení akcií. Ještě v 50. letech minulého století byla průměrná doba držení akcií osm let. Údaje z června 2020 ukazují, že průměrná doba držení se snížila na 5,5 měsíce.

Mezi důvody této změny patří nástup vysokofrekvenčního obchodování a rychlý technologický pokrok. Dalším významným důvodem je zaměření na krátkodobé výsledky. Přikláněl bych se k tomu, že investoři jsou stále netrpělivější.

I po zohlednění faktoru rychlého technologického pokroku existují akcie, které se vyplatí držet dlouhodobě. Obecně se jedná o společnosti s významnými investicemi do výzkumu a vývoje. To jim pomáhá udržet si konkurenceschopnost. Dále se zaměřuji na odvětví, která mají dlouhodobě pozitivní vítr v zádech.

Pojďme si tedy povědět o růstových akciích, které z vás do roku 2030 udělají boháče.

Pinterest (PINS)

Pinterest je sociální médium a webová stránka pro sdílení obrázků, která umožňuje uživatelům ukládat, organizovat a objevovat informace na internetu pomocí obrázků a stručných popisů. Uživatelé si mohou vytvářet nástěnky, na kterých kategorizují své záložky, a sdílet je s ostatními uživateli. Platforma slouží především ke shromažďování a sdílení inspirace, nápadů a trendů v různých kategoriích, jako jsou domácí dekorace, móda, jídlo, cestování a další.

Kdybychom si nyní měli koupit podhodnocenou akcii e-commerce, akcie Pinterest (NYSE:PINS) by byly naší první volbou. Patří také mezi akcie, které z vás do roku 2030 udělají milionáře.

Pinterest v posledních několika čtvrtletích vykazuje výdaje na výzkum a vývoj, které se trvale pohybují kolem 25 % příjmů. Je to velký důvod, proč mít Pinterest rád, protože společnost významně investuje do vývoje platformy.

Zdroj: Unsplash

Trvalý růst průměrných příjmů na uživatele je dalším důvodem, proč si společnost oblíbit. Za 3. čtvrtletí 2022 Pinterest nevykázal žádný meziroční nárůst měsíčních aktivních uživatelů. Za stejné období však příjmy vzrostly o 8 %.

Vzhledem k tomu, že Pinterest učinil platformu přívětivou pro nakupování, příjmy z reklamy pravděpodobně nabobtnají. To zajistí, že růst ARPU zůstane silný. To platí zejména pro rozvíjející se trhy, kde je ARPU ve srovnání s USA a Evropou výrazně nižší.

Pinterest má také silnou rozvahu a společnost ukončila 3. čtvrtletí 2022 s hotovostí a ekvivalenty ve výši 1,7 miliardy USD. S potenciálem ročního cash flow ve výši 750 milionů dolarů má společnost flexibilitu pro rozsáhlé investice do inovací platformy.

Coinbase (COIN)

Načasovat další býčí trh pro kryptoměny je nemožné. Držet několik kryptoměnových akcií za účelem dosažení multibaggerových výnosů však dává smysl. Coinbase (NASDAQ:COIN) je nejlepší sázkou mezi kryptoakciemi.

Nedávno Coinbase uzavřela partnerství se společností Alphabet (NASDAQ:GOOG, NASDAQ:GOOGL), aby umožnila kryptografické platby pro řešení Google Cloud. I když kryptoměny zůstávají v depresi, dochází k postupnému růstu jejich přijímání.

Zdroj: Getty Images

Coinbase navíc ve 2. čtvrtletí 2022 více než zdvojnásobila svou institucionální zákaznickou základnu na 14 500 ve srovnání s 2. čtvrtletím 2020. To je další známkou širšího přijetí kryptoměn jako třídy aktiv.

Zatímco příjmy z obchodování výrazně poklesly, Coinbase se nadále zaměřuje na zvyšování počtu aktiv na platformě. Povzbudivý byl také růst příjmů ze sázek. Po návratu býčího trhu se tyto faktory promítnou do významného růstu akcií.

Akcie COIN se proto vyplatí držet s trpělivostí. Díky dostatečné finanční flexibilitě bude společnost silnější.