1 růstová akcie, která by mohla do roku 2030 proměnit 200 000 dolarů na 1 milion dolarů

Cloud computing umožňuje přístup k infrastruktuře a softwaru prostřednictvím internetu, což eliminuje náklady a složitost údržby těchto řešení v soukromých datových centrech. Podniky proto rychle přesouvají zdroje do cloudu ve snaze zlepšit provozní efektivitu.

Společnost Grand View Research odhaduje, že trh cloud computingu poroste do roku 2030 o 14 % ročně, a přestože z tohoto trendu bude těžit mnoho společností, Cloudflare (NET) z něj vyčnívá. Společnost prokázala pozoruhodnou schopnost inovací a trvale dosahuje solidních finančních výsledků, přesto však sotva poškrábala povrch svého oslovitelného trhu.

Akcionáři společnosti Cloudflare by tak mohli do konce desetiletí dosáhnout pětinásobných výnosů. Při tomto tempu by 200 000 dolarů investovaných do akcií dnes mělo v roce 2030 hodnotu 1 milion dolarů.

Cloudflare zrychluje a zabezpečuje internet

Cloudflare nabízí širokou škálu cloudových služeb, které zvyšují výkon a zabezpečení aplikací a infrastruktury. Společnost také poskytuje výpočetní a úložná řešení, která firmám umožňují vytvářet software, webové stránky a streamovat zážitky. Společnost Cloudflare tvrdí, že má značnou konkurenční výhodu, neboť tvrdí, že provozuje nejrychlejší cloudovou síť a vývojářskou platformu na trhu.

Zdroj: Unsplash

Tato výhoda vyplývá z jedinečné síťové architektury, která se vytvářela 12 let. Její servery sdílejí přímé spojení s 11 500 dalšími sítěmi, včetně všech významných poskytovatelů internetových služeb, dodavatelů cloudových služeb a podniků. To umožňuje její síti doručit obsah 95 % uživatelů internetu do 50 milisekund. Dokonce i hyperškálované veřejné cloudy mají problém tyto výsledky zopakovat.

Společnost Cloudflare má však ještě jednu tajnou zbraň. Její cenová strategie freemium přivedla do sítě obrovské množství webového provozu, což společnosti poskytlo nebývalý přehled o stavu a výkonnosti internetu. Ve skutečnosti více než 20 % webu využívá alespoň jednu bezpečnostní službu Cloudflare. Díky tomu má společnost hluboký přehled o kybernetických bezpečnostních hrozbách.

Společnost Cloudflare využívá velkou tržní příležitost

Společnost Cloudflare odhaduje, že její celkový oslovitelný trh bude v roce 2023 činit 125 miliard dolarů. Tato částka je součtem tří menších příležitostí, které zahrnují aplikační služby, služby s nulovou důvěryhodností a vývojářské nástroje.

Zdroj: Cloudflare

Aplikační služby: Cloudflare je často považována za síť pro doručování obsahu (CDN), protože její platforma urychluje a zabezpečuje aplikace a webové stránky. Tyto služby skutečně představují nejvyspělejší část jejího portfolia a analytici z oboru považují společnost za lídra v oblasti softwaru CDN, ochrany webových aplikací a rozhraní API a firewallů pro webové aplikace. Vedení společnosti však tvrdí, že tyto produkty jsou pouze jejím prvním počinem, a investoři by si měli uvědomit, že Cloudflare je mnohem víc než jen prodejce CDN.

Služby s nulovou důvěryhodností: Cloudflare One je produkt SASE (Secure Access Service Edge), který kombinuje síťové a bezpečnostní služby. Umožňuje uživatelům rychlý a bezpečný přístup k soukromému softwaru, veřejným cloudům a otevřenému internetu z libovolného zařízení nebo místa. Společnost Cloudflare na tomto trhu soupeří se společností Zscaler, ale tvrdí, že její platforma SASE je rychlejší a že počet získaných zákazníků je vysoký. Společnost by neměla mít problém získat podíl v této oblasti vzhledem ke své schopnosti získávat bezpečnostní data z celého internetu.

Nástroje pro vývojáře: Cloudflare Workers je okrajová vývojová platforma, která umožňuje firmám psát kód a vytvářet aplikace v síti Cloudflare. Společnost Forrester Research uznala ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021 společnost Cloudflare za lídra v oblasti platforem pro vývoj na hraně, což zdůvodnila silnějším produktem a silnější strategií růstu než ostatní dodavatelé. Společnost Cloudflare od té doby posílila svou vedoucí pozici dvěma úložnými řešeními: R2 Storage a D1.

Zdroj: Getty Images

Úložiště R2 umožňuje vývojářům začlenit do svých aplikací nestrukturovaná data, jako jsou fotografie, videa a grafika. Cloudflare nabízí úložiště R2 jako rychlejší a cenově výhodnější verzi úložiště S3 společnosti Amazon.

Podobně je D1 spravovanou databází, která umožňuje vývojářům začlenit strukturovaná data do svých aplikací, aniž by se museli starat o základní infrastrukturu. Díky těmto produktům je platforma Workers pro vývojáře užitečnější. Namísto zajišťování úložných řešení třetích stran se nyní vývojáři mohou plně spolehnout na společnost Cloudflare.

Na závěr bych chtěl upozornit, že investoři by měli mít vždy na paměti diverzifikaci portfolia. Málokdo má tak velké portfolio, aby mohl investovat 200 000 dolarů do jediné akcie, ale vyhlídka na pětinásobný výnos je přesvědčivá bez ohledu na počáteční investovanou částku.