Nejlepší analytické odhady Wall Street na tyto 2 energetické akcie

Analytici z Wall Street si vytvářejí reputaci podle kvality svých poznámek k akciím a někteří z nich vyčnívají nad svými kolegy. Nejlepší analytici mají bystrý pohled a kombinaci solidních znalostí a hlubokých zkušeností, které dodávají jejich akciovým odhadům důvěryhodnost. Když tedy tito špičkoví analytici začnou vybírat konkrétní akcie jako rozumnou volbu pro investory, měli bychom všichni zpozornět.

A právě to nyní dělá nejlepší analytik ulice, Neal Dingmann ze společnosti Truist. Dingmann má z více než 8 500 aktivních burzovních analytiků hodnocení č. 1. Toto hodnocení je založeno na 76 % jeho akciových výzev, které byly v posledních 12 měsících úspěšné. Investor, který by se řídil Dingmannovými radami v tomto 12měsíčním období, by dosáhl impozantního výnosu 31 %.

Dingmann je odborníkem na energetické akcie a vybírá své tipy pro nadcházející měsíce, pojďme se tedy blíže podívat na některé z jeho sektorových výzev a na to, proč byste se mohli chtít svézt na jeho vlně. K atraktivitě těchto akcií dále přispívá, že podle údajů jsou všechny také konsensem analytiků hodnoceny jako Strong Buys s dvouciferným potenciálem růstu. Zde jsou podrobnosti spolu s Dingmannovými komentáři.

Zdroj: Getty Images

Kodiak Gas Services, Inc. (KGS)

Začneme v segmentu zemního plynu, kde je Kodiak Gas Services více než miliardovým hráčem v odvětví zemního plynu, který nabízí kompresní služby. Jedná se o zásadní krok při přepravě plynu z těžebních lokalit přes plynovody do rafinérií a ke koncovým uživatelům. Společnost Kodiak je smluvním poskytovatelem rozsáhlých kompresních služeb a infrastruktury v plynárenském odvětví v USA a své služby popisuje jako „klíčové pro schopnost našich zákazníků spolehlivě těžit zemní plyn“.

Společnost byla založena v roce 2010 a dnes zaujímá vedoucí postavení v mnoha hlavních těžebních pánvích v USA. Zvláště rozsáhlé aktivity vyvíjí v Permské pánvi v západním Texasu. Kromě přímých kompresních služeb Kodiak také navrhuje a staví kompresorové stanice na zemní plyn; flotila kompresorových zařízení, která firmě přináší příjmy, čítá více než 3 miliony koňských sil.

Letos v létě vstoupila společnost Kodiak do sféry veřejně obchodovatelných akcií prostřednictvím IPO, které bylo uzavřeno 3. července. Akcie debutovaly za 16 dolarů za akcii, což byla hodnota považovaná za nízkou – společnost původně stanovila počáteční cenu akcií mezi 19 a 22 dolary. Prodej činil celkem 16 milionů akcií a vynesl společnosti 231,4 milionu dolarů v hotovosti.

Zdroj: Getty Images

Dne 9. srpna Kodiak zveřejnil své první čtvrtletní finanční výsledky jako veřejná společnost a výsledky ukázaly zlepšující se základní ukazatele. Tržby z nejvyššího prodeje ve výši 203,3 milionu USD vzrostly meziročně o více než 14 %. Čistý zisk se oproti stejnému období loňského roku téměř zdvojnásobil a dosáhl hodnoty 30 centů na akcii. Provoz společnosti Kodiak v posledních 12 měsících generuje zvýšené volné peněžní toky; v minulém čtvrtletí společnost zaznamenala ztrátu FCF ve výši 2,2 milionu USD, ale aktuální zpráva vykazuje kladné FCF přesahující 33 milionů USD.

Podle Dingmanna je pro investory klíčovým faktorem solidní pozice společnosti Kodiak ve výklenku trhu a její nedávno prokázaná schopnost generovat hotovost. Analytik společnosti Truist píše: „Kodiak dosáhl v prvním čtvrtletí svého působení na burze solidních výsledků a stejně pozitivní jsou i zbývající očekávání do roku 2023, která zahrnují zvýšení výdajů/výnosů. Společnost nadále těží z těsného trhu s kompresí plynu s omezenou konkurencí spolu s efektivitou společnosti, která nadále vede k téměř 100% využití koňských sil. KGS zůstává jednou z mála střednědobých společností, u nichž poptávka pravděpodobně bude v nadcházejících čtvrtletích nadále převyšovat nabídku, což povede k solidní cenové síle. Předpokládáme, že i nadále bude dosahovat solidních FCF, což povede k atraktivním výnosům pro akcionáře a dalšímu splácení dluhu.“

Tyto komentáře přicházejí spolu s ratingem Buy pro tuto nově zveřejněnou akcii a cílovou cenou 24 USD, která naznačuje 35% potenciál růstu v příštích 12 měsících.

Za krátkou dobu svého působení na burze Kodiak již nasbíral 8 hodnocení analytiků, přičemž v poměru 7:1 upřednostňují nákupy před držením, což dává akciím konsenzuální hodnocení Strong Buy. Obchodní cena 17,82 USD a průměrná cílová cena 24,25 USD dohromady znamenají, že v příštím roce nás čeká zisk 36 %.

Northern Oil and Gas (NOG)

Další na řadě je společnost Northern Oil and Gas, která se zabývá průzkumem a těžbou ve třech nejdůležitějších severoamerických pánvích pro těžbu uhlovodíků: Willistonská pánev v Montaně a Dakotě, Permská pánev v Texasu a Novém Mexiku a formace Marcellus v západní Pensylvánii. V těchto geologických formacích se nacházejí zásoby ropy a zemního plynu, díky nimž se Spojené státy zhruba před 15 lety dostaly na přední místo mezi světovými producenty ropy a zemního plynu.

Společnost Northern v těchto bohatých uhlovodíkových regionech co nejlépe využila své silné pozice a činnosti. Většina aktivit společnosti, 64 % z celkových aktivit firmy, se odehrává na ~183 500 akrech čistých ploch v její pánvi Williston Basin. Pozice společnosti Northern v oblastech Marcellus a Permian činí 62 000, resp. 10 000 akrů a tvoří 16 %, resp. 20 % produkce uhlovodíků společnosti. Z těžby společnosti tvoří 60 % kapaliny, především ropa, ale také zkapalněný zemní plyn, a 40 % zemní plyn.

Zdroj: Getty Images

Pokud se dostaneme k výsledkům, zjistíme, že společnost Northern realizovala ve druhém čtvrtletí letošního roku tržby z prodeje ropy a zemního plynu ve výši 416,5 milionu USD, což je sice meziročně o 24 % méně, ale o téměř 4,4 milionu USD více, než se odhadovalo. Upravený čistý zisk společnosti na kmenovou akcii, tedy její non-GAAP EPS, byl uveden ve výši 1,49 USD. Přestože se jedná o pokles oproti 1,72 USD v předchozím roce, byl zisk na akcii za 2Q23 o 15 centů lepší, než se předpokládalo. Společnost NOG vygenerovala během čtvrtletí volný peněžní tok ve výši 47,6 milionu USD. Tyto výsledky vycházely z rekordní čtvrtletní produkce ve výši 90 878 barelů ropného ekvivalentu denně. Produkce vzrostla o 4 % oproti 1Q23 a o 25 % oproti 2Q22.

V týdnech od zveřejnění výsledků za 2Q23 společnost Northern oznámila uzavření své poslední akvizice – aktiv v severní části Delawarské pánve od společnosti Novo Oil & Gas. Tato transakce stála společnost Northern celkem 468,4 milionu USD v hotovosti a byla provedena společně se společností Earthstone Energy. Společnosti Northern a Earthstone uzavřely dohodu o společném provozu týkající se budoucího rozvoje aktiv společnosti Novo.

Obrátíme-li se opět na špičkového analytika Dingmanna, zjistíme, že upozorňuje na cash flow společnosti Northern a její akviziční kroky. Dingmann ve svém nejnovějším komentáři k akciím píše: „Společnost Northern je v jedinečné pozici poté, co dokončila několik akvizic, které považujeme za akreční, zaznamenala zlepšení základní produkce a má solidní rozvahu. Předpokládáme, že společnost bude v roce 24 generovat výnos FCF ve výši téměř 30 %; jeden z nejvyšších v naší skupině, přestože NOG nedávno dosáhla svého 52týdenního maxima. Společnost je v záviděníhodné pozici největší neprovozované společnosti E&P, která má jedinečnou pozici pro všechny budoucí akreční transakce.“

Při pohledu do budoucna dává analytik Truist společnosti NOG rating Buy a jeho cílová cena 56 USD naznačuje, že v příštím roce dojde k jejímu zhodnocení o 39 %.

Konsensuální hodnocení Strong Buy pro NOG vychází z 9 nedávných hodnocení analytiků z Wall Street, z toho 8 na Buy a 1 na Hold. Průměrná cílová cena zde činí 47,11 USD a prodejní cena 40,14 USD; dohromady tyto údaje ukazují na 17% potenciál růstu za jeden rok. Jako bonus nabízí NOG také dividendu. Aktuální výplata činí 0,38 USD za čtvrtletí a výnos činí ~3,1 %.